PDA

Zobacz pełną wersję : Zerwanie umowy

skorpion130
2007-12-16, 17:22
witam zawarlem umowe z n jakeis pol miesiaca temu. Mam umwoe na 24 miesiace i jest to umowa w ktorej mam opcje vod premiery i filmy cos takiego i po trzech miesiacach od zawarcia umowy mam placic okolo chyba 50 zł a po nasteponych 3 miesiacach i do konca umowy jakies 89 zł . Chcialbym zerwac umowe ze wzgledu na koszty z ktorych niezdawalem sobie sprawy na poczatku. TZn mam teraz taki problem ze nei mam zabardzo kasy zeby wywiazywac sie3 z tych kosztow ile by kosztowalo tzn kara na zerwanie umowy z n ??????? Prosze o jakies rady albo cos dzieki wielkie dla wszystkich pozdrawaim przemek czescv

GDA
2007-12-16, 17:38
Chcialbym zerwac umowe ze wzgledu na koszty z ktorych niezdawalem sobie sprawy na poczatku.
Jednym słowem dałeś się skusić reklamie "wszystko za darmo" - z drugiej strony się bardzo dziwie że można być aż takim naiwnym,

w umowie musisz mieć podane warunki zerwania umowy - musisz się doczytać skoro tego przy podpisaniu jej nie zrobiłeś ale uprzedzam będzie to bardzo bolesne finansowo

niestety w "eN" nie ma czegoś takiego jak "cesja" a to rozwiązałoby twój problem

peterpeter
2007-12-16, 17:39
masz to dokładnie wypisane w umowie promocji - poczytaj :):):zdziwona:

danojo
2007-12-16, 18:07
hehehehe skorpionku130 bidoq - zauwaz ze w tym kraju nie ma i nie bedzie nigdy NIC ZA DARMO czy to w N czy w CP , C+
Dostales recorderka za darmo wiec powinienes sie cieszyc z tego powodu bo nawet za duzo dostales - ja musialem zaplacic 450 zl a Ty dostales za freeeeeee i jeszcze Ci zle
Powodzonka w zrywaniu umowy ( sie czyta co sie podpisuje :))

Jarosław K.
2007-12-16, 18:17
hehehehe skorpionku130 bidoq - zauwaz ze w tym kraju nie ma i nie bedzie nigdy NIC ZA DARMO czy to w N czy w CP , C+
Dopiero od 21 grudnia nie będzie, kiedy to wejdzie w życie ustawa zakazująca sprzedawania czegoś "za darmo", jeżeli trzeba za to płacić. Aktualnie takie oszustwo jest zgodne z prawem.

Bodan_n
2007-12-16, 18:54
Jednak czytanie ze zrozumieniem nie jest zakazane żadną ustawą!? "Naiwnych nie sieją - sami się rodzą" - jakże to aktualne.

Jarosław K.
2007-12-16, 19:21
Jednak czytanie ze zrozumieniem nie jest zakazane żadną ustawą!? "Naiwnych nie sieją - sami się rodzą" - jakże to aktualne.
Ależ oczywiście. Jednak to, co jest podane w ulotce, reklamach powinno być zgodne z zapisami w umowie (a w tym wypadku nie jest).

Aktualnie stosowane praktyki to nic innego, jak żerowanie na tych naiwnych, którzy uwierzą, że jednak można dostać coś za darmo.

skorpion130
2007-12-17, 14:51
Dzieki wszystkim za odpowiedzi i rady . Ja wiedzialem co podpisuje wszystko sie zgadza tylko ze teraz mam problem finansowy i w tym rzecz pozdrawiam

urxim
2007-12-17, 15:03
Im szybciej wypowiesz warunki umowy tym lepiej dla Ciebie. Enka wylicza ile z tytułu umowy dostajesz ulgi w abonamencie oraz innych opłatach i na pewno sumą tych kwot zostaniesz obciążony. Doliczyć należy opłatę za aktywację oraz za zwrot dekodera. Reasumując lipa na całego.

skorupa
2007-12-17, 15:04
witam zawarlem umowe z n jakeis pol miesiaca temu. Mam umwoe na 24 miesiace i jest to umowa w ktorej mam opcje vod premiery i filmy cos takiego i po trzech miesiacach od zawarcia umowy mam placic okolo chyba 50 zł a po nasteponych 3 miesiacach i do konca umowy jakies 89 zł . Chcialbym zerwac umowe ze wzgledu na koszty z ktorych niezdawalem sobie sprawy na poczatku. TZn mam teraz taki problem ze nei mam zabardzo kasy zeby wywiazywac sie3 z tych kosztow ile by kosztowalo tzn kara na zerwanie umowy z n ??????? Prosze o jakies rady albo cos dzieki wielkie dla wszystkich pozdrawaim przemek czescv

TRAGIKOMEDIA... ssstrasznie mi przykro

GDA
2007-12-17, 15:59
Dzieki wszystkim za odpowiedzi i rady . Ja wiedzialem co podpisuje wszystko sie zgadza tylko ze teraz mam problem finansowy i w tym rzecz pozdrawiam
Regulamin promocji w powiązaniu z cennikiem mówi:

W przypadku wczesniejszego wypowiedzenia przez Abonenta Umowy zawartej na czas oznaczony, o którym mowa w ust. 10 niniejszego rozdziału, lub wczesniejszego rozwiazania Umowy zawartej na czas oznaczony, z przyczyn uzasadniajacych wczesniejsze rozwiazanie, a lezacych po stronie Abonenta okreslonych w Umowie, Regulaminie, Cenniku, Szczegółowych Warunkach, Cenniku Szczegółowych Warunków, niniejszej Promocji, ITI Neovision ma prawo zadac od Abonenta kary z tytułu przedterminowego rozwiazania Umowy, w wysokosci ulg okreslonych w niniejszej Promocji jak w Rozdziale IV, dodatkowo stosuje sie zapisy Regulaminu Rozdz. XII, ust 4, pkt a).

W przypadku wczesniejszego rozwiazania przez Abonenta lub wczesniejszego rozwiazania z przyczyn uzasadniajacych wczesniejsze rozwiazanie a lezacych po stronie Abonenta, Umowy zawartej na czas oznaczony, Abonent zobowiazany jest do zapłaty na rzecz ITI Neovision kwoty kary w wysokosci udzielonej ulgi.

czyli zapłacisz sumę przyznanych ulg na pakiety i VOD czyli,
z tytułu korzystania przez Abonenta z płatnych Pakietów: 336 zł
z tytułu korzystania z dwóch Kolekcji w usłudze „kolekcje VOD" : 600 zł
z tytułu Opłaty aktywacyjnej dla nbox HDTV recorder - 449 zł

jakby nie liczyć kara w tym przypadku wyniesie: 1385 zł

ale w cenniku wciąż widnieje zapis "opłata za cesje Umowy - 10 zł" i to jest dla Ciebie wyjście, musisz znaleźć kogoś kto chciałby zakupić "eN" i niech weźmie ją od Ciebie robiąc cesję, ja tak pozbyłem się WizjTV 10 lat temu zamieniając ja na Cyfrę+

fascynator
2007-12-17, 16:32
Po nowym roku takich klientów jak kolega to ,, n ,, bedzie miała tysiace ! ja radze weż skrzynke pod pache i wrecz w punkcie usługi stwierdzajac ze zostałeś wprowadzony w błąd i tyle !!!

GDA
2007-12-17, 19:47
(ciach) ja radze weż skrzynke pod pache i wrecz w punkcie usługi stwierdzajac ze zostałeś wprowadzony w błąd i tyle !!!
I co to da? to żadna podstawa do zerwania umowy, przecież "ubezwłasnowolniony" nie podpisywał umowy także wszystko odbyło się zgodnie z prawem - kolega został "omaniony" perspektywą otrzymania czegoś za darmo i nie omieszkał skorzystać :-D

btw: na płocie kiedyś "ładna d_u_p_a", chciałem pogłaskać i mi drzazga weszła :-P
to obrazowy przykład tej sytuacji ;-)

skorpion130
2007-12-17, 19:54
dzieki za odpowiedz podobno nka nie ma cesji wiec trudno jakos sobie musze z tym poradzic do konca umowy zostalo tylko 23 miesiace :-) :-) :-) :-) pozdrawiam czesc

GDA
2007-12-17, 20:06
dzieki za odpowiedz podobno nka nie ma cesji
Podobno nie ma - ale w cenniku opłata jest, może zorientuj się w tej sprawie ?

Jarosław K.
2007-12-17, 20:11
dzieki za odpowiedz podobno nka nie ma cesji wiec trudno jakos sobie musze z tym poradzic do konca umowy zostalo tylko 23 miesiace :-) :-) :-) :-) pozdrawiam czesc
To po co jeszcze podpisywałeś umowę na 24 miesiące? Bez komentarza.

danojo
2007-12-17, 21:03
To po co jeszcze podpisywałeś umowę na 24 miesiące? Bez komentarza.
Bo recorderek jest za 0 zl :) Ja podpisywalem na 15 miesiecy dlatego zaplacilem 450 zl hihihihihihihi i w lutym koniec :) czas powoli myslec o przedluzeniu umowy . Pozdrooooooowka i milego ogladania :)

Jarosław K.
2007-12-17, 21:46
Bo recorderek jest za 0 zl :) Ja podpisywalem na 15 miesiecy dlatego zaplacilem 450 zl hihihihihihihi i w lutym koniec :) czas powoli myslec o przedluzeniu umowy . Pozdrooooooowka i milego ogladania :)
Recorder jest za 0 zł w promocji także przy umowach na 12 i 15 miesięcy. Umowa na 24 miesiące daje tylko tyle, że trochę dłużej się ma wszystkie pakiety w cenie trzech.

viali
2007-12-22, 00:21
W cenniku otrzymanym od operatora - na piśmie jak wół stoi pozycja:

IV. Inne opłaty
1. Opłata za cesję umowy - 10 zł

Pzdr

Dallas
2007-12-28, 19:03
Ale dzowniąc na infolinie dowiesz się, że to narazie martwy zapis, czyli na dzień dzisejszy nici z cesji ale niewykluczone że w przyszłości będzie;)

koza
2008-01-03, 14:42

W przypadku wczesniejszego wypowiedzenia przez Abonenta Umowy zawartej na czas oznaczony, o którym mowa w ust. 10 niniejszego rozdziału, lub wczesniejszego rozwiazania Umowy zawartej na czas oznaczony, z przyczyn uzasadniajacych wczesniejsze rozwiazanie, a lezacych po stronie Abonenta okreslonych w Umowie, Regulaminie, Cenniku, Szczegółowych Warunkach, Cenniku Szczegółowych Warunków, niniejszej Promocji, ITI Neovision ma prawo zadac od Abonenta kary z tytułu przedterminowego rozwiazania Umowy, w wysokosci ulg okreslonych w niniejszej Promocji jak w Rozdziale IV, dodatkowo stosuje sie zapisy Regulaminu Rozdz. XII, ust 4, pkt a).

W przypadku wczesniejszego rozwiazania przez Abonenta lub wczesniejszego rozwiazania z przyczyn uzasadniajacych wczesniejsze rozwiazanie a lezacych po stronie Abonenta, Umowy zawartej na czas oznaczony, Abonent zobowiazany jest do zapłaty na rzecz ITI Neovision kwoty kary w wysokosci udzielonej ulgi.

ale w cenniku wciąż widnieje zapis "opłata za cesje Umowy - 10 zł" i to jest dla Ciebie wyjście, musisz znaleźć kogoś kto chciałby zakupić "eN" i niech weźmie ją od Ciebie robiąc cesję, ja tak pozbyłem się WizjTV 10 lat temu zamieniając ja na Cyfrę+

A jak to bedzie przy zerwaniu umowy w promocji N-box "0" zł; zawartej na 15mies?

W warunkach promocji jest napisane:
1) ulga z tytułu opłaty aktywacyjnej 99 pln
2) z tytułu korzystania z pakietów płatnych 176 pln

A w cenniku punk VI
Kary zawiazane.....
wysokość udzielonej ulgi Nbox HDTV - 200 pln

Wiec przy zerwaniu umowy płace 200 pln
czy 99+176
czy 99+179+200
?

Z góry dziekuje za rozwianie mych wątpliwości.
Pozdrawiam

aba
2008-01-03, 23:04
mozliwe ze bedziesz mogl zerwac umowe bez konsekwencji finasnowych gdyz w przypadku zmiany regulaminu (w tym cennnika) mozesz wypowiedziec umowe bez placenia kar - zob art. 59 ust. 2 prawa telekomunikacyjnego - a taka zmianą regulaminu byla chyba zmiana cennika - jak sie upewnie to napisze

piotr-em
2008-01-03, 23:13
14. Jezeli w okresie, na który została zawarta Umowa, ITI Neovision podwyzszy
ceny swiadczonych przez siebie usług, z których Abonent korzystał, badz tez
dokona zmiany Regulaminu, Abonent ma prawo rozwiazac Umowe, składajac ITI
Neovision pisemne oswiadczenie o rozwiazaniu Umowy z powodu braku
akceptacji zmian Regulaminu lub cen, w terminie do dnia wskazanego w pismie
informujacym o podwyzszeniu cen lub zmianie Regulaminu. Brak pisemnego
oswiadczenia Abonenta we wskazanym terminie oznacza akceptacje zmian
i kontynuowanie Umowy.

Tak więc, z powodu zmiany cennika (niepodwyższającej cen pakietów) nie może zostać rozwiązana umowa wg regulaminu n.
Informacje o wzroście ceny pakietu, a potem opcji dodatkowej Cinemax zostały podane dawno temu i był to powód do zerwania umowy kilka miesięcy temu.

hayabusarider
2008-05-07, 23:03
A jak to bedzie przy zerwaniu umowy zwykły N-box ; zawartej na 15mies.
koszty aktywacji opłata 99zł bez żadnej promocji??

peterpeter
2008-05-08, 08:47
masz to napisane w umowie :):)

dominator
2008-06-08, 12:51

A jak ma być, ja również mam 2 pakiety bez żadnych promocji i już wysłałem im wypowiedzeniem związku z podniesieniem ceny pakietu informacja i rozrywka

sobpiotr
2008-06-26, 10:28
jak masz 2 pakiety to ci to bez problemu zrobia za 200zl(nbox) i 250(nbox recorder)

sobpiotr
2008-06-26, 10:34

ale przeciez w czasie kiedy skorpion o tym pisal nie korzystal az tyle z platnych oakietow mial n tylko pol roku, tak samo z vod, wtedy i tak trzeba placic za wszystko?? a poza tym jak ci wyszlo za te pakiety prawie 400zl(nawet jesli to bylo pol roku to wychodzi cos kolo 180zl)

p.s teraz oplata za rezygnacje jesli chodzi o nbox recorder wynosi 250 zl

jesli pisze blednie to prosze o wyprowadzenie mnie z niego:)

pozdrawiam

seba_bs
2008-06-26, 23:30
Oddaj znajomemu w dzierżawe.Taniej wyjdzie utrzymać te platformę niż płacić za wszystko.Pozdrawiam

gambonit
2008-06-27, 19:25
sami mądrale i prześmiewcy się tobie wypowiadaią jakby wszystkie rozumy zjedli ,bo oni napewno wczytywali się w umowy i blokowali stoisko i kasę dla innych.By ich na kopach wynieśli w W-wie za robienie zastoju w sprzedaży.A może siedzieli w domu a wynajmowali prawnika do podpisania umowy?Też mam zamiar wycofać się przed czasem z umowy ,bo oglądanie w HD filmów z lat 60-70 wcale mnie nie interesuje a i program sportowy w HD ze studia mi sie znudził .Tylko jeden program który się da oglądać z zainteresowaniem i w dobrej jakości to Discowery ,reszta to chała.Wiele nie tracisz ,wycofując się z oferty ,jesli chodzi o programy ale sporo cię będzie kosztować pieniążków ta rezygnacja bo przy rachunkach przysłali nową tabelę kar i cię nią potraktują odpowiednio za wyłamanie się z umowy!

sudlawe
2008-06-27, 20:05
Znowu głupoty piszesz. Umowe może zerwać każdy abonent ze względu na zmianę cennika.

Leon-56
2008-06-27, 20:56
Znowu głupoty piszesz. Umowe może zerwać każdy abonent ze względu na zmianę cennika.

Zgadzam się z tobą całkowicie. Każdy abonent, bez względu, czy go bezpośrednio ta podwyżka dotyczy, czy nie.

PiotrBujak
2008-07-13, 11:08
wróciłem dzisiaj z ponad miesięcznego urlopu i w skrzynce na listy widzę pismo od n, że podwyżka (o 6zł) itd... i, że mogę zrezygnować do 15 lipca br. jako, że mam n już od 18 miesięcy a umowę miałem na 15 (potem przechodzi w bezterminową) to w celu upewnienia się, że mogę zrezygnować zadzwoniłem do n.
Pani oczywiście mi na to, że jak chcę zrezygnować (a przecież podałem jej numer klienta i hasło - więc wszystkie moje dane widzi u siebie na ekranie) to 3 miesięczny okres wypowiedzenia itd... a ja jej na to , ze w piśmie jakie wyciągnąłem ze skrzynki mam napisane, że mam czas na niezaakceptowanie nowych cen do 15 lipca (wtorek) a dziś niedziela, że skoro są tacy nowocześni, że można ponoć (bo mi się nie udało) z nimi się kontaktować przez skype, maila i via www aktywować usługi, itd, to z rezygnacją będzie podobnie, mogę im wysłać fax , mail, zadzwonić nawet do kogo zechcą podać numer buta... ale gdzie tam!
Pisma poleconym nie mam co wysyłać (jej słowa) bo dla nich jest ważne kiedy dojdzie a nie kiedy nadane, faks lub mail ode mnie z domu nie wchodzi w grę, i, że ew.pozostaje mi wysłanie faksu ale Z PUNKTU gdzie kupiłem z PIECZĄTKĄ punktu - NIE MA O TYM SŁOWA W REGULAMINIE!!!

jednym słowem - chamstwo

Nie dość, że podwyższają w okresie urlopowym (ludzie wyjeżdżają i ktoś mógłby nie mieć jak przeczytać pisma) to jeszcze informują z miesięcznym wyprzedzeniem gdzie standardowy okres wypowiedzenia ze strony klienta wyn osi 3 miesiące. Coś nierówne prawa....

Zresztą mam to głęboko. Początek w n był różowy, ale teraz wiem, że na teraz n to nieporozumienie. Obietnice, podwyżki i dojenie klienta ze zlewaniem go na maksa, bo n siedzi po tamtej stronie biurka.

NIE POLECAM n !!!

Bo umowę może zerwać każdy kto ma dostęp do lokalu gdzie to kupił!!!

easyN
2008-07-13, 11:11
wróciłem dzisiaj z ponad miesięcznego urlopu i w skrzynce na listy widzę pismo od n, że podwyżka (o 6zł) itd... i, że mogę zrezygnować do 15 lipca br. jako, że mam n już od 18 miesięcy a umowę miałem na 15 (potem przechodzi w bezterminową) to w celu upewnienia się, że mogę zrezygnować zadzwoniłem do n.
Pani oczywiście mi na to, że jak chcę zrezygnować (a przecież podałem jej numer klienta i hasło - więc wszystkie moje dane widzi u siebie na ekranie) to 3 miesięczny okres wypowiedzenia itd... a ja jej na to , ze w piśmie jakie wyciągnąłem ze skrzynki mam napisane, że mam czas na niezaakceptowanie nowych cen do 15 lipca (wtorek) a dziś niedziela, że skoro są tacy nowocześni, że można ponoć (bo mi się nie udało) z nimi się kontaktować przez skype, maila i via www aktywować usługi, itd, to z rezygnacją będzie podobnie, mogę im wysłać fax , mail, zadzwonić nawet do kogo zechcą podać numer buta... ale gdzie tam!
Pisma poleconym nie mam co wysyłać (jej słowa) bo dla nich jest ważne kiedy dojdzie a nie kiedy nadane, faks lub mail ode mnie z domu nie wchodzi w grę, i, że ew.pozostaje mi wysłanie faksu ale Z PUNKTU gdzie kupiłem z PIECZĄTKĄ punktu - NIE MA O TYM SŁOWA W REGULAMINIE!!!

jednym słowem - chamstwo

Nie dość, że podwyższają w okresie urlopowym (ludzie wyjeżdżają i ktoś mógłby nie mieć jak przeczytać pisma) to jeszcze informują z miesięcznym wyprzedzeniem gdzie standardowy okres wypowiedzenia ze strony klienta wyn osi 3 miesiące. Coś nierówne prawa....

Zresztą mam to głęboko. Początek w n był różowy, ale teraz wiem, że na teraz n to nieporozumienie. Obietnice, podwyżki i dojenie klienta ze zlewaniem go na maksa, bo n siedzi po tamtej stronie biurka.

NIE POLECAM n !!!

Bo umowę może zerwać każdy kto ma dostęp do lokalu gdzie to kupił!!!

Niesamowite chamstwo;))

PiotrBujak
2008-07-13, 11:19
muszę jechać x km bo im się pieczątki zachciało!!! jakbym mailem, via www lub przez telefon nie mógł zrezygnować, tym bardziej, że nie ma o tym SŁOWA w regulaminie! A jak bym to kupił w Olsztynie i zainstalował w Zgorzelcu? Chamstwo, też dlatego, że Pani mi o 3 miesięcznym wypowiedzeniu....

MKZ
2008-07-13, 16:32
a jaki problem wysłać w poniedziałek wypowiedzenie kurierem? (UPS, DHL itp.)? Przesyłka kurierska na miejscu będzie na wtorek (czyli w terminie). Koszt około 15-20 zł, czyli może troszkę więcej niż polecony za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, ale jeśli komuś bardzo zależy to poświęci te parę złotych.

Poza tym we wcześniejszym poście napisałeś, że umowa przeszła na czas nieoznaczony. To znaczy, że jej nie wypowiedziałeś, czyli jednak nie jest tak źle z ta n-ką według Ciebie.

Zaznaczam, że nie twierdzę, że n jest idealna (idealny usługodawca poprostu nie istnieje). Ale zalecam trochę umiaru, aby nie ośmieszać samego siebie.

easyN
2008-07-13, 16:54
a jaki problem wysłać w poniedziałek wypowiedzenie kurierem? (UPS, DHL itp.)? Przesyłka kurierska na miejscu będzie na wtorek (czyli w terminie). Koszt około 15-20 zł, czyli może troszkę więcej niż polecony za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, ale jeśli komuś bardzo zależy to poświęci te parę złotych.

Poza tym we wcześniejszym poście napisałeś, że umowa przeszła na czas nieoznaczony. To znaczy, że jej nie wypowiedziałeś, czyli jednak nie jest tak źle z ta n-ką według Ciebie.

Zaznaczam, że nie twierdzę, że n jest idealna (idealny usługodawca poprostu nie istnieje). Ale zalecam trochę umiaru, aby nie ośmieszać samego siebie.

nie istnieje??hmm ...bo ja wiem chyba ze mowimy o Polsce to sie zgodze.

irroo
2008-07-13, 17:01
Jasne że ideału nie ma , zawsze będzie komus coś nie pasować.

easyN
2008-07-13, 17:14
Jasne że ideału nie ma , zawsze będzie komus coś nie pasować.

a np BSkyB??

olo46
2008-07-13, 17:44
a np BSkyB??

Może napiszesz nam coś bliżej o tej platformie. Jaki tam jest podział na pakiety, jakie są ceny, czy tam obowiązuje jakiś regulamin czy nie, czy tam można wziąć dekoder i sobie w dowolnej chwili zrezygnować bez okresu wypowiedzenia i bez ponoszenia kar regulaminowych. Może rzeczywiście poza polską są platformy idealne i tanie ,ale jakie to dla nas pocieszenie?

easyN
2008-07-13, 17:49
Może napiszesz nam coś bliżej o tej platformie. Jaki tam jest podział na pakiety, jakie są ceny, czy tam obowiązuje jakiś regulamin czy nie, czy tam można wziąć dekoder i sobie w dowolnej chwili zrezygnować bez okresu wypowiedzenia i bez ponoszenia kar regulaminowych. Może rzeczywiście poza polską są platformy idealne i tanie ,ale jakie to dla nas pocieszenie?

www.sky.com
Czy mozna rezygnowac bez kary?Czy z czegokolwiek mozna rezygnowac bez kary w swiecie??
Podzial na pakiety podobny jak w N.z tym ze kanal filmow to kanal filmowy,sportowy to sportowy a w przeciwienstwie do N HD to HD z bitrate rzedu 22mbit a nie 8.calosc miesiecznie kosztuje 55(okolo) funtow na mc.Nie wspomne o ilosci kanalow bo tu tylko amerykanie maja wiecej.

irroo
2008-07-13, 17:53
a np BSkyB??

Wiesz na pewno że wszyscy tam są zadowoleni. Gratuluje poczucia humoru.

easyN
2008-07-13, 17:54
Wiesz na pewno że wszyscy tam są zadowoleni. Gratuluje poczucia humoru.

Sadzac po liczbie abonentow mozna odniesc takie wrazenie....
10 milionow klientow maja coraz blizej.

tak przy okazji teraz jest podwyzka cen w Sky.poczytaj ile osob chce odejsc i ile narzeka a ilu to wogole nie rusza i porownaj do swojej oceny platformy N

http://www.digitalspy.co.uk/forums/showthread.php?t=840112

irroo
2008-07-13, 18:06
Moja ocena Nki jest bardzo wysoka, po moim opcowaniu z wizją , cyfrą i cyfrowym polsatem.Porównuje krajowe platformy ponieważ mieszkam w Polsce.

easyN
2008-07-13, 18:55
Moja ocena Nki jest bardzo wysoka, po moim opcowaniu z wizją , cyfrą i cyfrowym polsatem.Porównuje krajowe platformy ponieważ mieszkam w Polsce.

oczywiscie masz racje,ale wiesz Wizja nie jest mozliwa do oceny czy porownania bo to bylo kiedys.Tez z tych wszystkich zdecydowanie preferuje N ale krytykuje bledy,ktorych byc nie powinno.

MKZ
2008-07-13, 19:09
Chwileczkę, rozmawiajmy o faktach i konkretach, ale ze swojego podwórka. Jaki sens ma odnoszenie się do zagranicznych platform? Czy pocieszeniem dla nas ma być ropa po 20 groszy za litr u arabów? Troszkę umiaru.

Poza tym zdaje się nie to miało być meritum dyskusji.

PiotrBujak
2008-07-13, 19:50

jeśli mowa o tym, że przeszła na czas nieoznaczony po 15 miesiącach, to akurat tu nic do tego nie mam. Wtedy nie zmienili ceny itp. Ale teraz podwyzka i zasadniczo chodzi mi o bardzo nietrafiony (urlopowy) termin informowania kientow o zmianach cen.
Jesli forum jest na portalu n-ki to raczej po to by zmieniac sie (n-kę) na lepsze. Pisze co mnie boli bo nie lubie łapania klienta i trzymani go za wszelka cene a jesli juz bedzie odchodzil to jeszcze kopa mu w zadek! Pisałem o rozmowie z infolinii n i wkurza mnie jak próbuje Pani naciągać mnie na 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Gdzie mam jasno napisane, że ma czas do 15 lipca, a ona na to, że nie zdążę via poczta polska.
Skoro n może włączać pakiety via www i np.aktualizować oprogramowanie tunera to w czym problem z rezygnacja z mojego faxa, maila czy przez telefon. Po kij im ta pieczątka na faxie i to MUSI BYĆ FAX WYSŁANY Z PUNKTU GDZIE KUPIŁEM - TEGO NIE MA W REGULAMINIE i TO JEST SEDNEM moich narzekań. Oczywiście można dać zarobić DHL czy UPS ale rezygnacja to rezygnacja i jakakolwiek forma powinna być akceptowana. Nawet drzeworyt. Owszem mogłem gorzej trafic do Cyfry i czy Polsatu. Nie jestem fanem TV jakiejkolewiek i nie mam na nią czasu ale zasadniczo chodzi o PRAWA KLIENTA i NIERÓWNE TRAKTOWANIE z pozycji siły.
Mam nadzieje, że sklep nie będzie mi robić kłopotu i wyślą mi tą rezygnację.

MKZ
2008-07-14, 09:32
ale w regulaminie nie ma słowa o możliwości wypowiedzenia umowy poprzez fax, sms czy e-mail. Jest tylko mowa o zachowaniu formy pisemnej listem poleconym lub osobiste doręczenie drugiej stronie. Więc i tak n idzie Ci na rękę pozwalając wysłać fax z punktu dystrybucyjnego (który w jakimś stopniu jest powiązany z ITI, chociażby poprzez umowę na dystrybucję). Więc jeśli tak bardzo chcesz się uwolnić od tej paskudnej n-ki, to przejmij inicjatywę i zrób coś (bo możliwości masz kilka) zamiast biadolić na forum jaka to n-ka niedobra.

ibot
2008-07-14, 11:10
PiotrBujak - dużo wrzasku zero czynów.
Zawarłeś umowę to możesz rozwiązać, a wypisywanie farmazonów to po kiego licha ? Wrzeszczysz jak przekupa na Targówku czyli chodzi o szum informacyjny, może ktoś sie pochyli, pogłaszcze po główce i da lizaka jak małemu bobo.
Mogę napisać ksiązke o rozwiązywaniu umowy z C+, ale po co ?
Było, przeszło, minęło i kij w oko.
Troszkę charakteru chłopczyku.

pinyo
2008-07-15, 13:39
Skoro n może włączać pakiety via www i np.aktualizować oprogramowanie tunera to w czym problem z rezygnacja z mojego faxa, maila czy przez telefon. Po kij im ta pieczątka na faxie i to MUSI BYĆ FAX WYSŁANY Z PUNKTU GDZIE KUPIŁEM - TEGO NIE MA W REGULAMINIE i TO JEST SEDNEM moich narzekań. Oczywiście można dać zarobić DHL czy UPS ale rezygnacja to rezygnacja i jakakolwiek forma powinna być akceptowana. Nawet drzeworyt. Owszem mogłem gorzej trafic do Cyfry i czy Polsatu. Nie jestem fanem TV jakiejkolewiek i nie mam na nią czasu ale zasadniczo chodzi o PRAWA KLIENTA i NIERÓWNE TRAKTOWANIE z pozycji siły.
Mam nadzieje, że sklep nie będzie mi robić kłopotu i wyślą mi tą rezygnację.

Pismo z rezygnacją z usług n można zostawić w dowolnym punkcie sprzedaży.

PiotrBujak
2008-07-15, 23:19
[QUOTE=MKZ;127880]ale w regulaminie nie ma słowa o możliwości wypowiedzenia umowy poprzez fax, sms czy e-mail. Jest tylko mowa o zachowaniu formy pisemnej listem poleconym lub osobiste doręczenie drugiej stronie. (...)

do MKZ - Bzdury, bzdury, bzdury... Przeczytaj sobie regulamin zanim się wychylisz za mocno. Jesteś jeszcze JUNIOR a nie SENIOR! Rozdział 12, punkt 14 - mowa TYLKO o pisemnym oświadczeniu - o formie nie ma mowy - więc skoro OFICJALNIE podają maila, fax czy adres pocztowy to KAŻDA FORMA pisemna jest FORMĄ zgodną z PRAWEM!

do ibot - wyluzuj szczeniaku na garnuszku mamusi. po to jest forum aby pisać o problemach, pomysłach, itd... a już szczególnie ten wątek. Tu ktoś kto może będzie w przyszłości chciał zrobić bye bye twojej ulubionej tv to się dowie co go może spotkać. Było , przeszło , minęło czy zero czynów? się zdecyduj zanim zamiałczysz następnym razem. Napisz sobie książkę o własnych problemach z C+ i się podniecaj czytając ją! Twoje problemy z C+ mnie nie interesują. twój skowyt w tym dziale był tylko biciem piany...

do pinyo - po 10 rozmowach z n i sprzedawcą w końcu strony (bo ja stałem obok i się w duchu śmiałem z tego) - czyli n i sprzedawca (przez tel.kom.) ustaliły co kto ma i jak zrobić. Rozumiem - młoda tv i się uczą. Pismo oświadczające wypowiedzenie umowy na skutek braku akceptacji ceny z potwierdzeniem przez sprzedawcę, podpisem i peczątką, że ja to ja - mogłem wysłać po zeskanowaniu (lub nawet zrobieniu foto - słowa z BOKu n) z własnego maila lub faxa. Kopia lub 2-gi egzemplarz ma pozostać w sklepie w celu dalszego rozliczania się z elektroniki przy jej zdawaniu. Pismo lepiej wysyłać samemu bo sklep nie odpowiada za skuteczne dotarcie pisma.

p.s. Męczennicy i żołnierze walczący w obronie n muszą zdać sobie sprawę, że nie każdy kto ma coś do n jest fanem C+ czy innej tv, ale do tego trzeba dorosnąć.

olo46
2008-07-15, 23:32
Człowieczku choć zarejestrowałeś się dawno to nic nie robiłeś do tej pory ,a teraz widzę ,że nagle zaczynasz ubliżać wszystkim dookoła ,a zwłaszcza tym co mieli inne zdanie niż Ty. I naucz się pisać po polsku bo kultury to już się nie nauczysz ,kulturę się wynosi z domu i ją ma lub nie. Powodzenia z inną platformą.

PiotrBujak
2008-07-16, 00:09
Człowieczku choć zarejestrowałeś się dawno to nic nie robiłeś do tej pory ,a teraz widzę ,że nagle zaczynasz ubliżać wszystkim dookoła ,a zwłaszcza tym co mieli inne zdanie niż Ty. I naucz się pisać po polsku bo kultury to już się nie nauczysz ,kulturę się wynosi z domu i ją ma lub nie. Powodzenia z inną platformą.

Na co dzień nie masz prawa głosu to tu chcesz podyrygować ?
komu ubliżać? jakim wszystkim? to do mnie poszczekał ibot więc mu odpowiedziałem. Wtrącasz się niepotrzebnie! co miałem robić od grudnia 2006? było ok więc nie biłem piany i nie stwarzałem sztucznych problemów. Problem pojawił się przy rezygnacji i go OPISAŁEM - a Ty czy ibot naskakujecie, że jak śmiem coś tu pisać nie po waszej myśli. Forum jest właśnie od tego aby zwracać uwagę, wyjaśniać i jakże spokojna i merytoryczna była wypowiedź PINYO.
dział w jakim to piszemy to: n telewizja nowej generacji > n sprzedaż > umowa i regulamin > Zerwanie umowy
a nie narzekanie na zły program w tv czy problemy techniczne. Poczytaj moje posty i zobacz od czego się zaczął mój wątek - od wkręcania mnie w 3 miesięczny okres wypowiedzenia mimo, że miałem jeszcze czas na rozwiązanie umowy.
Po co mi inna platforma - tę już znam - jak kiedyś będę chciał mieć znów konkretne kanały tv to pewnie znów wybiorę n (mimo, że pożegnanie nie było słodkie) na razie nie potrzebuję żadnej TV i po to rozwiązałem umowę, bo mogłem.
pozdrawiam wszystkich fanów tvn

Ken
2008-07-16, 00:31
Trochę późno, ale co tam. :D
Co to stosowanie miary profesjonalizmu mierzonej datą rejestracji?
Piotr nie ubliża, lecz reaguje adekwatną formą, w jakiej został zripostowany.

PS: Proponuję post przeczytać zrozumieć, odpowiedzieć a później ewentualnie zacząć pisać o kulturze tej wrodzonej i nabytej.
Piotr napisał ważne zdanie na koniec #51, którego sens nie może do wielu z Was dotrzeć.
nie każdy kto ma coś do n jest fanem C+ czy innej tv
Powodzenia z inną platformą.

@olo46 nie gniewaj się, ale w ogóle przeczytałeś jego post ?

MKZ
2008-07-16, 11:01
Szanowny Piotrze!
Jakie ma znaczenie czy jestem junior, senior czy ktokolwiek inny? To moim zdaniem nie ma najmniejszego znaczenia.
Nie znam pojęcia "każdej formy pisemnej". Forma pisemna to kartka papieru zawierająca treść, na końcu której widnieje własnoręczny podpis osoby kierującej pismo do adresata. Podpis na faxie nie jest podpisem własnoręcznym (jest tylko jego kopią). Za formę pisemną teoretycznie (piszę teoretycznie, ponieważ pewnie długo czasu minie zanim stanie sie to w naszym kraju powszechne) uważa się również maila z podpisem cyfrowym.

Natomiast pozostałej części wypowiedzi nie komentuję. Największe nawet rozdrażnienie nie usprawiedliwia sprowadzenia rozmowy do poziomu poniżej powszechnie akceptowanego. I żeby nie było wątpliwości - nie piję tylko do Ciebie. Doprawdy inwektywy w stylu "chłopczyku", "szczeniaku" itp. nie świadczą zbyt dobrze o autorze.

Do Ken - ubliżanie pozostanie zawsze ubliżaniem, nawet jeśli zaczniemy je tłumaczyć reakcją adekwatną na zastosowaną ripostę ;)

PiotrBujak
2008-07-16, 22:52
Szanowny Piotrze!
(...)
Do Ken - ubliżanie pozostanie zawsze ubliżaniem, nawet jeśli zaczniemy je tłumaczyć reakcją adekwatną na zastosowaną ripostę ;)

Masz świętą rację!
Może i mnie poniosło, jak kilku innych rozmówców, ale jak inny by tu był dialog jak i Ty i inni by nie starali się zabłysnąć. Poruszyłem temat i oczekiwałem pomocy, mądrej i sprawdzonej. Opisałem jak sobie poradziłem i brnąłem w inwektywach. Ważne, że na koniec tematu każdy odpuścił....
jeszcze raz pozdrawiam fanów tvn, każdej :)

Leon-56
2008-07-17, 00:58
Masz świętą rację!
Może i mnie poniosło, jak kilku innych rozmówców, ale jak inny by tu był dialog jak i Ty i inni by nie starali się zabłysnąć. Poruszyłem temat i oczekiwałem pomocy, mądrej i sprawdzonej. Opisałem jak sobie poradziłem i brnąłem w inwektywach. Ważne, że na koniec tematu każdy odpuścił....
jeszcze raz pozdrawiam fanów tvn, każdej :)

Nie rozumiem dlaczego się tłumaczysz. Dla mnie twoja reakcja jest jak najbardziej zrozumiała, zdziwiłbym się gdybyś zareagował inaczej (jedna odpowiedż i kilka ataków).

Cytat: Na chamstwo odpowiadamy jeszcze większym chamstwem (nie pamiętam czy to z filmu czy kabaretu)

Ken
2008-07-17, 09:48
Cytat: Na chamstwo odpowiadamy jeszcze większym chamstwem (nie pamiętam czy to z filmu czy kabaretu)
Dudek – Jasiu wężykiem. ;-)

Na forum trudno nie zauważyć agresji, z jaką się spotyka każda krytyczna opinia na temat platformy. Mnie to spotkało od razu na początku po stwierdzeniu, że TVP Info na Astrze jest dużo lepszej jakości od tego retransmitowanego przez n, zamiast merytorycznej dyskusji zalecono mi okulistę, rezygnację z platformy i inne głupoty.
W szale samo podjudzania się, co poniektórzy wymyślili nawet agenturalne pochodzenie abonentów. Posty krytyczne, nawet i te ostre (w poburzeniu można dużo napisać) od osób niedawno zarejestrowanych tylko dobrze o nich świadczą – do momentu powstania problemu nie byli zainteresowani pianiem pieśni pochwalnych tylko oglądali sobie spokojnie telewizję.
Pomimo innych stosowanych i przyjętych ogólnie standardów, niektórzy myślą, że przeoczenie czegoś w umowie, złe jej zrozumienie, zapomnienie, niedopatrzenie oraz wobec rzeczywistych uchybień platformy upoważnia ich do wypisywania steku bzdur i plucia jadem.
Zdumieni odruchem obronnym dalej nakręcają spiralę nienawiści, czyniąc to forum nieprzyjaznym dla większości abonentów.
Powstał kiedyś nawet dobry pomysł, aby ci w każdym przypadku zadowoleni mieli swoje własne forum, na którym mogliby się bez ograniczeń dalej zachwycać sobą i własną platformą, jednak jak znam życie za chwilę przestałoby ich to bawić i powróciliby tu dalej siejąc dalej ferment i nienawiść.
Dziwi mnie bierność moderatorów, ale prawdopodobnie taki stan im również odpowiada, zamiast analizować skargi rozwiązują problem poprzez jego skasowanie.
Pieniacze dalej rozpisują się o setnym poście w tej samej sprawie tylko, że bogu ducha winny piszący o tym nie wie, że to już setny, pewnie dlatego, że został skasowany.

ibot
2008-07-17, 11:36
Do PiotrBujak: synku ja pracowałem na siebie zanim ty sie urodziłeś, a co można jezykiem agresji to widzieliśmy przez niedawne dwa lata.
Ogłoś jeszcze bojkot i bedziesz spełniony, męczenniku wolnych mediów.
Howgh !

wojtek2005
2008-07-17, 22:14
Na forum trudno nie zauważyć agresji, z jaką się spotyka każda krytyczna opinia na temat platformy.
A nie zauważyłeś agresji, z jaką spotykają się opinie zadowolonych z enki? Zarzuca im się wślizgiwanie w d... itp. Czy ja nie mam prawa być zadowolonym z enki bez żadnego związku z samą enką?

Ken
2008-07-17, 23:19
wojtek2005 napisał:
A nie zauważyłeś agresji, z jaką spotykają się opinie zadowolonych z enki? Zarzuca im się wślizgiwanie w d... itp.
Nie.
Zazwyczaj "zadowoleni" spotykają się z podobnymi epitetami dopiero po fakcie, kiedy w niewybredny sposób zmieszają z błotem, osobę występującą z pretensjami.
Jednak pamięć zawodna jest a ja jestem gapą. ;-)
Jeśli przeoczyłem jakieś wątki o treści jaką przytaczasz, choć czytam prawie wszystko, proszę może zapodasz kilka linków np. ze trzy.
Wcale to nie oznacza, że Ci nie wierzę i wątpię, iż takich nie było.
Czy ja nie mam prawa być zadowolonym z enki bez żadnego związku z samą enką?
Masz!!!
Wolter napisał ja tylko cytuję :
nie zgadzam się z tobą, lecz zawsze będę bronił twego prawa do głoszenia własnych poglądów.
Pozdrawiam.

rafael0089
2008-07-20, 17:06
Wrocilem z wakacji, i sie dowiedzialem ze cena wzrosnie o 6zł czy moge jeszcze rozwiazac umowe z n bez zadnych konsekwencji? z tego co tu wyczytalem to mozna bylo do 15 lipca, ale nie bylo mnie w tym czasie w domu;/<:/>

Izold
2008-07-20, 17:09
Okres składania rezygnacji na podstawie zmiany cennika upłynął 15 lipca.

rafael0089
2008-07-20, 17:51
moja przygoda z n trwa juz równo rok(12 miesiecy z 15), jesli ja teraz zerwe to czy poniose jakies koszty?

peterpeter
2008-07-20, 17:58
przeczytaj swoją umowę - nie jesteśmy jasnowidzami :):)

wojtek2005
2008-07-20, 22:08
Nie.
Zazwyczaj "zadowoleni" spotykają się z podobnymi epitetami dopiero po fakcie, kiedy w niewybredny sposób zmieszają z błotem, osobę występującą z pretensjami.
Jednak pamięć zawodna jest a ja jestem gapą. ;-)
Jeśli przeoczyłem jakieś wątki o treści jaką przytaczasz, choć czytam prawie wszystko, proszę może zapodasz kilka linków np. ze trzy.
Wcale to nie oznacza, że Ci nie wierzę i wątpię, iż takich nie było.

Masz!!!
Wolter napisał ja tylko cytuję :
nie zgadzam się z tobą, lecz zawsze będę bronił twego prawa do głoszenia własnych poglądów.
Pozdrawiam.
No cóż, nie notuję sobie ani postów, ani wątków, z którymi się nie zgadzam, czasem, aczkolwiek rzadko, zabieram głos. Nie raz i nie dwa czytałem zarzuty o byciu "sekretnym" pracownikiem enki wobec osób mających opinię o niej pozytywną. Czyli reasumując, nie zgadzasz się ze mną, ale bronisz mojego prawa do bycia zadowolonym z enki? Aha, jeszcze jedno, czy uważasz, że nie jestem zadowolony, tylko "zadowolony"?

rafael0089
2008-07-21, 11:40
Umowa konczy mi sie w pazdzierniku, czy pismo o rezygnacji moge wysłac juz teraz:pytajnik:

lukas_k
2008-07-21, 19:30
Tak możesz już teraz wysłać, bo nie wiadomo ile PP zajmie dostarczenie listu do n-ki, a nawet, jak będzie wcześniej to lepiej, reasumując możesz wysyłać już teraz

pinyo
2008-07-22, 09:33
Umowa konczy mi sie w pazdzierniku, czy pismo o rezygnacji moge wysłac juz teraz:pytajnik:

Możesz, ale napisz w nim, że rezygnujesz z upływem okresu obowiązywania umowy – wtedy nie zmieni się ona w umowę na czas nieokreślony, a zostanie rozwiązana.

jurek24
2008-07-23, 09:30
wielka prośba o pomoc
jestem zbulwersowany tym jak telewizja n załatwia swoich płatników miałem umowę z nimi zawartą od 20-11-2006 po 15 miesiącach chciałem zrezygnować, ale to nie taka prosta sprawa jak myślałem, wypowiedzenie umowy wysłałem przed końcem umowy to znaczy przed 21-02-2008 potwierdzenie odbioru przez pracownika obsługi klienta mojej rezygnacji 20-02-2008 czyli według regulaminu od daty 20-02-2008 mojej rezygnacji następuje 3 miesięczne wypowiedzenie dlatego korzystałem, z telewizji n jeszcze 3 miesiące opłacając abonament po czym zdałem dekoder z kartą 26-05-2008 jakie było moje zdziwienie, gdy dostałem nowy rachunek o zapłacie abonent za 2 miesiące czerwiec lipiec postanowiłem zadzwonić do biura obsługi klienta telewizji n uzyskałem powiadomienie za moja rezygnacja została odrzucona i muszę jeszcze raz napisać rezygnację i płacić jeszcze następne 3 miesiące.
podsumują chociaż nie posiadam dekodera od 2 miesięcy muszę zdaniem telewizji płacić jeszcze 3 miesiące, czyli razem 5 miesiące za nic.
szczegóły
20-11-2006 zawarta umowa z telewizją n na 15 miesiące koniec umowy 21-02-2008
20-02-2008 potwierdzenie odbioru mojej rezygnacji przez biuro obsługi klienta którą wysłałem tydzień wcześniej listem poleconym z potwierdzeniem odbioru czyli zostaje zastosowane 3 miesięczne wypowiedzenie mojej umowy z telewizją n
26-05-2008 zdaję w autoryzowanym punkcie sprzedaży telewizji n dekoder i kartę bez żadnych problemów dostaję protokół zwrotu dekodera jestem zadowolony wydaje się ze skończyłem moją przygodę z telewizją n
20-07-2008 przychodzi pocztą faktura od telewizji n do zapłacenia za 2 miesiące czerwiec lipiec powód korzystania z usług telewizji n
22-07-2008 dzwonię do biura obsługi klienta celem wyjaśnienia zaistniałej sytuacji po długich rozmowach przerywanych dźwiękami ponoć muzycznymi pani informuje mnie ze moja rezygnacja została odrzucona powód rezygnacja napisana nie tak jak pani z obsługi sobie wyobraża i propozycja napisania następnej rezygnacji z 3 miesięcznym wypowiedzenie na moje pytanie w jaki sposób mam odbierać sygnał telewizji n nie umiała mi odpowiedzieć
jest to wielka kpina z klientów telewizji n skoro pani z biura obsługi klientów decyduje które rezygnacje jej odpowiadają i odrzuca lub przyjmuje moim zdaniem to co tam pisze nie powinno nikogo obchodzić licz się tylko fakt rezygnacji i koniec
proszę o radę i sugestie

pinyo
2008-07-23, 10:02
Przedstawiciel n prosił Cię o kontakt poprzez wiadomość prywatną – na pewno chciał Ci pomóc. Niepotrzebnie się denerwujesz, wyjaśnij wszystko z Izoldą i nie rozpoczynaj tej samej dyskusji w kilku wątkach (to może skutkować wyrzuceniem Cię z forum).

Izold
2008-07-23, 12:14
wielka prośba o pomoc...

Szczegółowe wyjaśnienie znajdzie Pan na skrzynce "priv".

jurek24
2008-07-24, 09:37
Ciąg dalszy parodii

Wypowiedz przedstawiciela telewizji n

W oparciu o dane, które Pan przedstawił we wcześniejszej korespondencji. Rozumiem, że rozmawiamy o umowie 15 miesięcznej zawartej w dniu 20. 11. 2006 r. Umowa zawarta na czas oznaczony kończy się dokładnie 20.02.2008roku. (liczy się data aktywacji)

Zgodnie z regulaminem, chcąc rozwiązać umowę na koniec terminu oznaczonego należy przesłać odpowiednie pismo do naszej firmy minimum 30 dni przed wygaśnięciem. Pan potwierdził, że takie pismo złożył (wpłynęło do Biura telewizji nowej generacji n) w dniu 20.02.2008 roku.

W oparciu o datę zawarcia umowy, które podał Pan wcześniej, wynika, że pismo dotyczące rozwiązania umowy musiało do nas dotrzeć najpóźniej do 20 stycznia 2008 roku.

W związku z tym, że dotarło później zostało zapewne odrzucone. Osoby z działu zajmującego się tego typu sprawami nie mogły również przekwalifikować tego wniosku na rezygnację standardową, ponieważ nie mają prawa dokonywania tego typu nadinterpretacji.

Chcąc dokonać rezygnacji konieczne jest sporządzenie (przesłanie) jeszcze jednego pisma (listem poleconym). Rezygnacja będzie jednak wiązała się z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia. Czyli od momentu wpłynięcia pisma do siedziby firmy, przez kolejne 3 miesiące będą jeszcze do Pana docierały faktury.
Bieg terminu wypowiedzenia rozpoczyna się w pierwszym dniu miesiąca następującego po miesiącu, w którym wpłynie pismo.

Niestety nie ma również możliwości odbioru dekodera, który Pan zwrócił. Stało się tak ponieważ każdy klient może dobrowolnie zwrócić dekoder bez względu na termine zakończenia umowy…Sprzedawca nie ma możliwości, ani obowiązku sprawdzania w jakim statusie jest dana umowa.

W razie wątpliwości zapraszam do kontaktu telefonicznego z Biurem Obsługi Klienta.

Z tego co przeczytałem z wypowiedzi przedstawiciela n pani Izoldy wnioskuję ze maja rezygnacja wpłynęła o jeden dzień za szybko żeby było zastosowane wypowiedzenie 3 miesięczne , gdyby poczta dostarczyła moją prośbę 21-02-2008 to wszystko było by według regulaminu czy to jest normalne czy w biurze obsługi klientów pracują roboty
Jeszcze jedno dlaczego nie zostałem poinformowany przez 2 miesiące ze moja umowa została odrzucona

pinyo
2008-07-24, 10:56
Jeszcze jedno dlaczego nie zostałem poinformowany przez 2 miesiące ze moja umowa została odrzucona

To faktycznie jest karygodne. Przedstawiciele n będą się tłumaczyć tym, że regulamin nie zobowiązuje ich do przekazywania takich informacji, jednak dla abonentów jest to klasyczne naciąganie klienta.

Możliwość oddania terminala w dowolnym momencie trwania umowy również uważam za idiotyczną. Co ma teraz zrobić jurek24? Wziąć nowego nboksa uiściwszy za niego standardową opłatę aktywacyjną?

olo46
2008-07-24, 11:46
Ciąg dalszy parodii

Z tego co przeczytałem z wypowiedzi przedstawiciela n pani Izoldy wnioskuję ze maja rezygnacja wpłynęła o jeden dzień za szybko żeby było zastosowane wypowiedzenie 3 miesięczne , gdyby poczta dostarczyła moją prośbę 21-02-2008 to wszystko było by według regulaminu czy to jest normalne czy w biurze obsługi klientów pracują roboty

Nie pisałeś tu z jakim terminem chciałeś zakończyć umowę ,ale jeżeli 20.02.2007 czyli po zakończeniu 15-tu miesięcy to twoja rezygnacja dotarła nie o 1 dzień za wcześnie tylko o 1 miesiąc za późno i dodatkowo pewnie nie mogła być rozpatrywana jako wypowiedzenie 3 miesięczne bo się o to nie zwracałeś. Gdybyś się o to zwrócił to wówczas 3 miesięczny okres wypowiedzenia rozpoczynał by się 1 marca ,a kończył 31 maja. Dlaczego nie zostałeś pisemnie powiadomiony ,że Twoje wypowiedzenie jest nieważne to już sprawa telewizji "n" i wygląda to dość brzydko.

pinyo
2008-07-24, 11:56
Dlaczego nie zostałeś pisemnie powiadomiony ,że Twoje wypowiedzenie jest nieważne to już sprawa telewizji "n" i wygląda to dość brzydko.

Takie powiadomienie nie musi być nawet pisemne – wystarczyłby ludzki telefon z BOKu. A może poprosimy Izoldę, aby zgłosiła władzom n, że informowanie abonenta o wszelkich ruchach na jego koncie (do wyboru: telefonicznie, poprzez e-mail) byłoby bardzo mile widziane?

jurek24
2008-07-25, 09:57
Wszystkim dziękuję za wszystkie wypowiedzi i porady sprawę przekazałem do Rzecznika Konsumentów

sirmicho
2008-07-25, 10:30
Wszystkim dziękuję za wszystkie wypowiedzi i porady sprawę przekazałem do Rzecznika Konsumentów

I dobrze zrobiłeś... n-ka brzydko pogrywa ze swoimi klientami. Dobrze by było, żeby ktoś im na to zwrócił uwagę. Abonentom się to nie udało, to może UOKiK coś wskóra.

Jarosław K.
2008-07-25, 10:40
I dobrze zrobiłeś... n-ka brzydko pogrywa ze swoimi klientami. Dobrze by było, żeby ktoś im na to zwrócił uwagę. Abonentom się to nie udało, to może UOKiK coś wskóra.
UOKiK to co innego niż rzecznik konsumentów. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów działa w przypadkach naruszenia zbiorowych interesów konsumentów, a rzecznicy konsumentów w sprawach indywidualnych.

pinyo
2008-07-25, 11:29
sprawę przekazałem do Rzecznika Konsumentów

Popieram. Daj znać o rozwoju sprawy.

sirmicho
2008-07-25, 11:42
UOKiK to co innego niż rzecznik konsumentów. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów działa w przypadkach naruszenia zbiorowych interesów konsumentów, a rzecznicy konsumentów w sprawach indywidualnych.

A to przepraszam i dziękuję za sprostowanie.

_n3m0_
2008-07-25, 11:45
no i ciekawe co powojuje ?
zgodnie z regulaminem wypowiedzenie musiało być odnotowane w systemie N do 20.01.2008
Wypowiedzenie wpłynęło po tym terminie. A w związku z tym, że jako abonent nie napisałeś, że składasz rezygnację z 3 miesięcznym wypowiedzeniem to konsultant nie miał prawa przekwalifikować Twoje wypowiedzenie na 3 miesięczne.
Co do informowania - tak naprawdę N (i inne firmy z branży telewizyjnej, komórkowej itp) nie mają obowiązku informować klienta o tym, że wypowiedzenie które złożył jest złe. To należy do obowiązku KLIENTA !!

pinyo
2008-07-25, 12:15
no i ciekawe co powojuje ?
zgodnie z regulaminem wypowiedzenie musiało być odnotowane w systemie N do 20.01.2008
Wypowiedzenie wpłynęło po tym terminie. A w związku z tym, że jako abonent nie napisałeś, że składasz rezygnację z 3 miesięcznym wypowiedzeniem to konsultant nie miał prawa przekwalifikować Twoje wypowiedzenie na 3 miesięczne.
Co do informowania - tak naprawdę N (i inne firmy z branży telewizyjnej, komórkowej itp) nie mają obowiązku informować klienta o tym, że wypowiedzenie które złożył jest złe. To należy do obowiązku KLIENTA !!

Czy wobec tego, Twoim zdaniem, nie powinniśmy walczyć?

_n3m0_
2008-07-25, 12:28
walczyć o co ?
o zmianę regulaminu ?
sam jest sobie winien - wystarczyło przeczytać regulamin i przypilnować sprawy

pinyo
2008-07-25, 12:58
walczyć o co ?
o zmianę regulaminu ?

Rozumiem. Pozwolę sobie jednak mieć inne zdanie i wspierać jurka24.

_n3m0_
2008-07-25, 13:03
no każdy może mieć swoje zdanie.
ale spora część klientów, którzy np. rezygnują z jakiś usług (np. z N) sprawdza sobie chociaż raz czy rezygnacja dotarła, czy jest wszystko ok itp. a nie czeka biernie

Ken
2008-07-25, 15:29
Być może dla osób, które w pracy nie wiedzą, co zrobić z wolnym czasem jest to ciekawa metoda na zabicie nudy.
A wydzwaniać w następnych kolejnych dniach pytać się, sprawdzać "czy rezygnacja dotarła, czy jest wszystko ok", może jeszcze pojechać na osobiste konsultacje?
Jaki ma to związek z regulaminem?
Wysyłając list polecony robię to w określonym celu, mam potwierdzenie dostarczenia pisma i czekam na stanowisko (także to negatywne) firmy.

_n3m0_
2008-07-25, 15:44
pokaż mi punkt regulaminu, który mówi o tym, że N musi klienta poinformować o wyniku wysłanej rezygnacji
N co najwyżej może zadzwonić i postarać się przekonać klienta do nierezygnowania z usług

Ken
2008-07-25, 15:58
Raczej Ty pokaż mi punkt regulaminu, w którym to klient po wysłaniu rezygnacji (listem poleconym) ma obowiązek jeszcze telefonicznie lub inną formą sprawdzić, ustalić czy została ona rozpatrzona a jeśli nie to dlaczego.
Pozdrawiam.

irroo
2008-07-25, 16:01
Wszystko dobrze tylko pismo musi byc wysłane w odpowiedzim czasie.

Ken
2008-07-25, 16:16
Wszystko dobrze tylko pismo musi byc wysłane w odpowiedzim czasie.
Zgoda.
Tego nie kwestionuję wiem, że nie zostały zachowane terminy.
Jednak brak odpowiedzi czy reakcji ze strony instytucji jest traktowany ustawowo, że sprawie nadano bieg, i nie ma w tej kwestii żadnych wątpliwości.
Pozdrawiam.

_michal
2008-07-27, 11:20
walczyć o co ?
o zmianę regulaminu ?

To nie jest kwestia złej interpretacji regulaminu. To nie problem tego, że człowiek zgłosił zbyt późno chęć rezygnacji z usług.
Problemy są następujące:
- użytkownik nie został poinformowany o przyjęciu lub odrzuceniu rezygnacji z usług (już sama możliwość odrzucenie pisma o rezygnacji jest kuriozalna).
- co oznacza kuriozalne stwierdzenie, że BOK nie może nadinterpretować pisma o rezygnacji z usług???????? Samo stwierdzenie o chęci rezygnacji z usług jest jednoznaczne - użytkownik nie chce korzystać z usług i chce umowę rozwiązać. Jeśli ze względu na opóźnienie złożenia pisma nie można rozwiązać umowy z końcem obowiązywania okresu oznaczonego - należy nadać rezygnacji normalny tor.
- bezradność BOKu w momencie, gdy użytkownik oddał nboxa (wierząc, że umowa została rozwiązana).

Te pojawiające się problemy w bardzo złym świetle stawiają obsługę klienta "n"ki!

Izold
2008-07-27, 11:35
- co oznacza kuriozalne stwierdzenie, że BOK nie może nadinterpretować pisma o rezygnacji z usług???????? Samo stwierdzenie o chęci rezygnacji z usług jest jednoznaczne - użytkownik nie chce korzystać z usług i chce umowę rozwiązać.

Nie jest jednoznaczne. Proponuje wstrzymać się od takich werdyktów. Tym bardziej, że nie miał Pan dostępu do tego pisma i nie wie Pan, w jaki sposób było ono zredagowane.

_michal
2008-07-27, 12:00
Izoldo,

Jeśli ktoś chce zrezygnować z usług to wystarczy napisanie pisma, że chce, zgodnie z regulaminem, z tych usług zrezygnować. Natomiast pisanie o niemożności nadinterpretacji (bo ktoś chce zrezygnować w związku z końcem umowy na czas oznaczony, zaś jeśli bedzie już musiał mieć trzymiesięczny to może już tej umowy nie będzie chciał wypowiedzieć - IMO to jest dopiero nadinterpretacja) jest zwykłym czepianiem się i działaniem na szkodę abonenta - co najciekawsze - w zgodzie z prawem.

Oczywiście możecie robić jak chcecie w granicach prawa, ale pamiętajcie, że takie działania mogą się odbić dużą czkawką...

Fakt - nie znam treści pisma o rezygnacji, które złożył jurek24, dlatego bardzo proszę, o ile to możliwe, żeby przytoczył tu jego treść. Wtedy będziemy wiedzieli o czym dyskutujemy.

peterpeter
2008-07-27, 12:07
nie będziemy pokazywać palcem , kto tu ma czkawkę:D :D :spoko:

_michal
2008-07-27, 12:13
piszesz o mnie???

To może wpłynąć źle wyłącznie na reputację "n"ki, dlatego czkawkę po tej sprawie może mieć tylko TNG.

Izold
2008-07-27, 12:20
Jeśli ktoś chce zrezygnować z usług to wystarczy napisanie pisma, że chce, zgodnie z regulaminem, z tych usług zrezygnować. Natomiast pisanie o niemożności nadinterpretacji (bo ktoś chce zrezygnować w związku z końcem umowy na czas oznaczony, zaś jeśli bedzie już musiał mieć trzymiesięczny to może już tej umowy nie będzie chciał wypowiedzieć - IMO to jest dopiero nadinterpretacja) jest zwykłym czepianiem się i działaniem na szkodę abonenta - co najciekawsze - w zgodzie z prawem.

W regulaminie czytamy:

Kazda ze stron moze rozwiazac Umowe bez podania przyczyn z zachowaniem
3 miesiecznego okresu wypowiedzenia.

Bieg terminu wypowiedzenia rozpoczyna sie w pierwszym dniu Okresu rozliczeniowego nastepujacego po dniu złozenia wypowiedzenia. Wypowiedzenia nalezy dokonac pisemnie listem poleconym lub poprzez osobiste doreczenie drugiej stronie Umowy. Abonent ma obowiazek niezwłocznego zwrotu (z zastrzezeniem, iz nie moze nastapic to pózniej niz w terminie 14 dni od daty rozwiazania umowy) na rzecz ITI Neovision Dekodera wraz z Karta dekodujaca. (Rozdział XII. punkt 3)

W tym samym regulaminie jest również zawarty następujący akapit:

15. Umowa wygasa wskutek:
a) upływu czasu na jaki została zawarta w przypadku Umów zawartych na czas oznaczony w sytuacji gdy Abonent na 30 dni przed upływem okresu na jaki Umowa została zawarta zawiadomi pisemnie ITI Neovision o rezygnacji z korzystania z usług ITI Neovision. ( Rozdział XII. punkt 15)

Jak widać są to dwa różne aspekty i sugerowanie, że pracownicy firmy mogą sobie wedle woli dowolnie interpretować powody rezygnacji Klientów, jest w tym momencie mało poważne i niezgodne z prawem.

Postępowanie takie dyktuje obecnie obowiązujące w naszym kraju prawo. Nie jest to działanie celowo na niekorzyść naszych klientów, tylko respektowanie obowiązujących nas przepisów. Wątek uważam za zamknięty.

_michal
2008-07-27, 12:40
Nie jest to działanie celowo na niekorzyść naszych klientów, tylko respektowanie obowiązujących nas przepisów.
Pozwól, że zostanę przy własnej ocenie. Moim zdaniem w tym wypadku jest to celowe działanie na niekorzyść klienta, który musi teraz płacić za kolejnych kilka miesięcy za coś, czego nawet nie ma możliwości oglądać.
Oczywiście wszystko w świetle prawa...

Wątek uważam za zamknięty.
ja też. O czym tu więcej pisać - sprawa jest oczywista...

ewaldus1
2008-07-27, 14:26
Żądanie odpowiedzi w sprawie reklamacji na piśmie to nasze prawo. Ludzie żądajcie tego.

Izold
2008-07-27, 14:31
Wszelkie działania naszej firmy wykonywane są zgodnie z regulaminem, który również zapewnia Państwu prawo składania zgłoszeń reklamacyjnych. O żadnych oszustwach nie ma tu mowy. Proponuję również, by wrócić do głównego tematu tego wątku. W razie pytań zapraszam na priv.

Izold
2008-07-27, 15:19
Brak związku z tematem wątku. Jeżeli Państwo mają pytania zapraszam na priv.

Fixxxer
2008-08-14, 01:19
Koledzy mam pytanie ile wyniosla by mnie kara za zerwanie umowy ? Podpisana pod koniec czerwca 08r. na 24 miesiace ,bialy nbox aktualnie wszytkie pakiety bez filmboxu ????

pinyo
2008-08-14, 11:14
Koledzy mam pytanie ile wyniosla by mnie kara za zerwanie umowy ? Podpisana pod koniec czerwca 08r. na 24 miesiace ,bialy nbox aktualnie wszytkie pakiety bez filmboxu ????

Wysokość ulgi Ci udzielonej masz w warunkach promocji, z której skorzystałeś. Gdzieś pod koniec. Do tego dojdzie 200 zł ulgi na białego nboksa.

Fixxxer
2008-08-15, 00:18
kurde nie widze tej ulgi co mi ja dali.. psize tylko na dekoder 200 zl... a duzo to moze byc ?

Jarosław K.
2008-08-15, 00:19
kurde nie widze tej ulgi co mi ja dali.. psize tylko na dekoder 200 zl... a duzo to moze byc ?
Jeśli nie ma nic o żadnej innej uldze, to zapłacisz tylko 200 zł za dekoder. Tak w ogóle to z jakich promocji lub warunków szczegółowych korzystasz?

Fixxxer
2008-08-15, 01:06
Hmmm jakich ? No mam ta promocje najlepszy sport czy film ze przez pol roku mam full za 48 potem wybieram co chce (wybralem film za 1zl) no i dali mi jeszce HBO z cinemaxem na 4 mies.

Jarosław K.
2008-08-15, 12:26
Hmmm jakich ? No mam ta promocje najlepszy sport czy film ze przez pol roku mam full za 48 potem wybieram co chce (wybralem film za 1zl) no i dali mi jeszce HBO z cinemaxem na 4 mies.
Z WARUNKÓW PROMOCJI „Najlepszy sport”:
Rozdział IV. Ulga udzielona Abonentowi
Zawarcie Umowy na podstawie niniejszej Promocji zwiazane jest z udzieleniem
Abonentowi ulg:
1) z tytułu promocyjnej Opłaty aktywacyjnej dla Dekodera nbox HDTV
recorder - 250 zł,
2) z tytułu korzystania przez Abonenta z płatnych Pakietów na zasadach
promocyjnych - 282 zł.
Z WARUNKÓW PROMOCJI „Najlepsze filmy”:
Rozdział IV. Ulga udzielona Abonentowi
Zawarcie Umowy na podstawie niniejszej Promocji zwiazane jest z udzieleniem
Abonentowi ulg:
1) z tytułu promocyjnej Opłaty aktywacyjnej dla Dekodera nbox HDTV
recorder - 250 zł,
2) z tytułu korzystania przez Abonenta z płatnych Pakietów na zasadach
promocyjnych - 282 zł.

Fixxxer
2008-08-15, 12:35
Hmm mam nboxa czyli 200 zl. To bedzie 482 zl lacznie ?;>

abonentnki
2008-08-18, 21:41
"ale w regulaminie nie ma słowa o możliwości wypowiedzenia umowy poprzez fax, sms czy e-mail. Jest tylko mowa o zachowaniu formy pisemnej listem poleconym lub osobiste doręczenie drugiej stronie. (...)"
"do MKZ - Bzdury, bzdury, bzdury... Przeczytaj sobie regulamin zanim się wychylisz za mocno. Jesteś jeszcze JUNIOR a nie SENIOR! Rozdział 12, punkt 14 - mowa TYLKO o pisemnym oświadczeniu - o formie nie ma mowy - więc skoro OFICJALNIE podają maila, fax czy adres pocztowy to KAŻDA FORMA pisemna jest FORMĄ zgodną z PRAWEM!"

No wlasnie o to prawo chodzi. Nie wiem, czy w naszym prawie (regulamin "n", to zupelnie inna sprawa, najpierw sa ustawy, monitory, itd a na samym koncu regulamin danej firmy. Regulamin nie jest prawem i go nie stanowi. Jesli regulamin jest wbrew kodeksom itp, to tym gorzej dla regulaminu i w tej czesci jest niewazny. Umowa zawarta na pismie wymaga pisemnego rozwiazania, z wlasnorecznym podpisem. Fax, e-mail, sms, skany, cenniki w formie elektronicznej itd nie sa dokumentami (oprocz dowodow w sprawach karnych). Wypowiedzenie umowy ma byc na pismie z wlasnorecznym podpisem. Zdaje sie, ze teraz moze byc dokument elektroniczny z kwalifikowanym podpisem elektronicznym, ale chyba ITI Neovison nie jest przygotowana do tego systemu.

Leon-56
2008-08-18, 23:45
"ale w regulaminie nie ma słowa o możliwości wypowiedzenia umowy poprzez fax, sms czy e-mail. Jest tylko mowa o zachowaniu formy pisemnej listem poleconym lub osobiste doręczenie drugiej stronie. (...)"
"do MKZ - Bzdury, bzdury, bzdury... Przeczytaj sobie regulamin zanim się wychylisz za mocno. Jesteś jeszcze JUNIOR a nie SENIOR! Rozdział 12, punkt 14 - mowa TYLKO o pisemnym oświadczeniu - o formie nie ma mowy - więc skoro OFICJALNIE podają maila, fax czy adres pocztowy to KAŻDA FORMA pisemna jest FORMĄ zgodną z PRAWEM!"

No wlasnie o to prawo chodzi. Nie wiem, czy w naszym prawie (regulamin "n", to zupelnie inna sprawa, najpierw sa ustawy, monitory, itd a na samym koncu regulamin danej firmy. Regulamin nie jest prawem i go nie stanowi. Jesli regulamin jest wbrew kodeksom itp, to tym gorzej dla regulaminu i w tej czesci jest niewazny. Umowa zawarta na pismie wymaga pisemnego rozwiazania, z wlasnorecznym podpisem. Fax, e-mail, sms, skany, cenniki w formie elektronicznej itd nie sa dokumentami (oprocz dowodow w sprawach karnych). Wypowiedzenie umowy ma byc na pismie z wlasnorecznym podpisem. Zdaje sie, ze teraz moze byc dokument elektroniczny z kwalifikowanym podpisem elektronicznym, ale chyba ITI Neovison nie jest przygotowana do tego systemu.

A jakie to ma znaczenie? Poza tym nie chodzi o wypowiedzenie umowy tylko o jej zerwanie (poczytaj wcześniejsze posty)

Tristan
2008-08-19, 11:40
Jeżeli abonent decyduje się na zerwanie umowy, jest również zobowiązany do przesłania pisma (list polecony) z informacją o chęci zakończenia współpracy z operatorem, oraz do zachowania 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Leon-56
2008-08-19, 18:21
Niekoniecznie, starczy że przestanie płacić i czekać na list od "N"

olo46
2008-08-19, 19:18
Chyba jesteś zwolennikiem uprawiania partyzantki. Życiowa zasada jest taka ,że nigdy nie powinno się za sobą palić mostów. Zawsze też trzeba być rzetelnym tzn. nawet umowę można zerwać z uśmiechem.

jurek24
2008-08-19, 19:19
Wczesniejsza moja wypowiedz

Jestem zbulwersowany tym jak telewizja n załatwia swoich płatników miałem umowę z nimi zawartą od 20-11-2006 po 15 miesiącach chciałem zrezygnować, ale to nie taka prosta sprawa jak myślałem, wypowiedzenie umowy wysłałem przed końcem umowy to znaczy przed 21-02-2008 potwierdzenie odbioru przez pracownika obsługi klienta mojej rezygnacji 20-02-2008 czyli według regulaminu od daty 20-02-2008 mojej rezygnacji następuje 3 miesięczne wypowiedzenie dlatego korzystałem, z telewizji n jeszcze 3 miesiące opłacając abonament po czym zdałem dekoder z kartą 26-05-2008 jakie było moje zdziwienie, gdy dostałem nowy rachunek o zapłacie abonent za 2 miesiące czerwiec lipiec postanowiłem zadzwonić do biura obsługi klienta telewizji n uzyskałem powiadomienie za moja rezygnacja została odrzucona i muszę jeszcze raz napisać rezygnację i płacić jeszcze następne 3 miesiące.
podsumują chociaż nie posiadam dekodera od 2 miesięcy muszę zdaniem telewizji płacić jeszcze 3 miesiące, czyli razem 5 miesiące za nic.
szczegóły
20-11-2006 zawarta umowa z telewizją n na 15 miesiące koniec umowy 21-02-2008
20-02-2008 potwierdzenie odbioru mojej rezygnacji przez biuro obsługi klienta którą wysłałem tydzień wcześniej listem poleconym z potwierdzeniem odbioru czyli zostaje zastosowane 3 miesięczne wypowiedzenie mojej umowy z telewizją n
26-05-2008 zdaję w autoryzowanym punkcie sprzedaży telewizji n dekoder i kartę bez żadnych problemów dostaję protokół zwrotu dekodera jestem zadowolony wydaje się ze skończyłem moją przygodę z telewizją n
20-07-2008 przychodzi pocztą faktura od telewizji n do zapłacenia za 2 miesiące czerwiec lipiec powód korzystania z usług telewizji n
22-07-2008 dzwonię do biura obsługi klienta celem wyjaśnienia zaistniałej sytuacji po długich rozmowach przerywanych dźwiękami ponoć muzycznymi pani informuje mnie ze moja rezygnacja została odrzucona powód rezygnacja napisana nie tak jak pani z obsługi sobie wyobraża i propozycja napisania następnej rezygnacji z 3 miesięcznym wypowiedzenie na moje pytanie w jaki sposób mam odbierać sygnał telewizji n nie umiała mi odpowiedzieć
jest to wielka kpina z klientów telewizji n skoro pani z biura obsługi klientów decyduje które rezygnacje jej odpowiadają i odrzuca lub przyjmuje moim zdaniem to co tam pisze nie powinno nikogo obchodzić licz się tylko fakt rezygnacji i koniec
proszę o radę i sugestie

Dzisiaj po interwencji Powiatowego Rzecznika Konsumentów otrzymałem pismo z biura obsługi klienta w sprawie mojej rezygnacji z usług telewizji N w której napisano że biorąc pod uwagę specyfikę sytuacji oraz wychodząc naprzeciw oczekiwania abonentom umowa została rozwiązana zgodnie z moim wypowiedzeniem i abonent nie będzie posiadała żadnych zobowiązań względem spółki.

Leon-56
2008-08-19, 20:16
Chyba jesteś zwolennikiem uprawiania partyzantki. Życiowa zasada jest taka ,że nigdy nie powinno się za sobą palić mostów. Zawsze też trzeba być rzetelnym tzn. nawet umowę można zerwać z uśmiechem.

Nie jest to żadna partyzantka ani palenie mostów, jest to tylko sposób na bezproblemowe zerwanie umowy (przeczytaj post powyżej), może niezbyt elegancki ale skuteczny. Nikt mi wtedy nie każe płacić za więcej niż 3 miesiące. Polak potrafi (taka sytuacja o której pisze kolega powyżej nie powinna wogóle mieć miejsca, czy do tego musiała być potrzebna interwencja Rzecznika aby uznać jego rację? Chyba nie).

hayabusarider
2008-08-20, 17:58

Sorry ale nie wyczytałem z umowy, jaka kara będzie za zerwanie umowy w moim przypadku. Przypominam: umowę zawarłem typu "STANDARD" bez żadnej promocji za aktywację zapłaciłem 99zł i umowa na czas określony 15miesięcy.

Czy ktoś mi pomoże?? odpowie na w/w pytanie

P.S. A co do informacji o podniesieniu ceny za pakiet informacja i rozrywka -- nie otrzymałem na bank takiego pisma--- nie było w kopercie !!!!
Toż to chyba zwykłe oszustwo.

Z resztą takie ważne dla klienta informacje, każdy klient powinien otrzymywać listem poleconym!!! lub przynajmniej jakimś SMS.

markiz1907
2008-08-21, 17:11
ile zaplace za zerwanie umowy!?mam bialego nboxw promocji karnawalowej!? prosze o pomoc

ewaldus1
2008-08-21, 17:16
Pewnie dużo. Kilka stówek.

Tristan
2008-08-21, 17:20
Będzie to uzależnione od długości umowy, którą Pan z nami zawiązał:

12 m - 475 zł

15 m - 555 zł

24 m - 635 zł

Powyższe opłaty stanowią sumę udzielonej w okresie umowy ulgi.

markiz1907
2008-08-21, 20:35
no to wam zapałce i adios!! na cyfrze + są chociaż normalne ligi i mecze

_michal
2008-08-21, 20:38

Zastanawiające, że w ogóle rozpocząłeś przygodę z "n". W c+ zawsze było więcej piłki niż w nce.

BTW... pisząc "normalne ligi" nie masz zapewne na myśli polskiej ligi ;-)

deck
2008-08-21, 20:56

stadion se kup

rcx
2008-09-06, 17:28
witam.
czy może mi ktoś napisać dokładnie jak mam rozwiązać umowę z N(gdzie pisać i co pisać). umowa skończyła mi sie oficjalnie w lipcu była na 15miesiecy. i nie przedłużałem jej.Pani z biura obsługi twierdziła, że po tym czasie będę mógł zerwać w każdej chwili. Rozumiem że żadnej opłaty z tego nie poniosę.Mam tylko oddać dekoder? ktoś sie po niego zgłosi czy jak?

Lexter
2008-09-06, 18:17
witam.
czy może mi ktoś napisać dokładnie jak mam rozwiązać umowę z N(gdzie pisać i co pisać). umowa skończyła mi sie oficjalnie w lipcu była na 15miesiecy. i nie przedłużałem jej.Pani z biura obsługi twierdziła, że po tym czasie będę mógł zerwać w każdej chwili. Rozumiem że żadnej opłaty z tego nie poniosę.Mam tylko oddać dekoder? ktoś sie po niego zgłosi czy jak?

Po prostu przestań płacić i czekaj

Jarosław K.
2008-09-06, 19:25
witam.
czy może mi ktoś napisać dokładnie jak mam rozwiązać umowę z N(gdzie pisać i co pisać). umowa skończyła mi sie oficjalnie w lipcu była na 15miesiecy. i nie przedłużałem jej.

Jeżeli nic nie zrobiłeś, to umowa automatycznie przekształciła się w umowę na czas nieoznaczony. Możesz rozwiązać ją z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia. Wypowiedzenia należy dokonać pisemnie listem poleconym lub poprzez osobiste doręczenie.

Szkoda, że nie przeczytałeś regulaminu, bo tam to wszystko jest napisane.

olo46
2008-09-06, 21:20
Po prostu przestań płacić i czekaj

Fajne rady dajesz , nie ma co.

Lexter
2008-09-07, 10:52
Fajne rady dajesz , nie ma co.

Ale skuteczne, nie rozumiem dlaczego N stwarza jakieś sztuczne problemy przy rezygnacji (nie jedna osoba o tym pisała). Nawet jak dzisiaj rezygnuję, to nie znaczy że jutro nie wrócę, i po co mnie zniechęcać (jest to tylko przykład, nie mam zamiaru z N-ki rezygnować)

peterpeter
2008-09-07, 11:05
Nka nic nie stwarza , stosuje regulamin , który potwierdziłeś własnym podpisem , że znasz i będziesz się do niego stosować

Lexter
2008-09-07, 11:11
Ja jednak pozostanę przy swoim zdaniu na ten temat (ja osobiście z tym problemu nie miałem bo nigdy z N nie rezygnowałem, ale czyrając innych takie problemy są)

peterpeter
2008-09-07, 11:16
z powodu błędu lub niedbałości abonenta

głównie , że nie pamiętają o przesyłkach " za potwierdzeniem odbioru"

Lexter
2008-09-07, 12:47
Może masz rację, a może nie (nie zawsze jest to z winy abonenta)

irroo
2008-09-07, 13:08
Tak tu ludzie narzekają na obsługę eNki to poczytajcie.
http://forum.dvhk.pl/showthread.php?p=2399785#post2399785

Lexter
2008-09-07, 13:25
Chyba link który podałeś jest przynajmniej trochę "przegięciem" (czy muszę się rejestrować aby coś przeczytać?, nawet nie wiedząc co)

irroo
2008-09-07, 13:39
Nie musisz się rejestrować , nikt tego od Ciebie nie wymaga, nie chcesz poczytać nie rejestrujesz się i z głowy.Nie wiem czemu służył Twój komentarz tego linka.Zasady na tamtym forum nie ja ustalam.

Lexter
2008-09-07, 13:52
I z tym się z tobą zgodzę

olo46
2008-09-07, 15:16
Tak tu ludzie narzekają na obsługę eNki to poczytajcie.

No, akurat udało Ci się przytoczyć linka ,w którym ludzie narzekają na Cyfrowy Polsat.

rcx
2008-09-07, 15:47
ja te 3miesiace poczekam i zrezygnuje naprawdę. denerwuje mnie to, że kiedyś miałem pakiety;styl moda muzyka-10zł oraz sportowy za16zł. 1 raz podnieśli cenę za styl do 16zł więc po jakimś czasie zmieniłem sobie na naukę kulturę- też płaciłem 16zł.wolę oglądać już to niż styl gdzie kilka kanałów i tak ściągam z satelity.a teraz podwyżka znowu o 6zl za pakiet który dostałem za darmo!!! i do dziś mi nie przyszło żadne pismo ze będzie jakaś podwyżka tylko od razu rachunek!!!a Wam jakaś informacja przyszła, że jest ta podwyżka?

peterpeter
2008-09-07, 16:06
to było w maju lub czerwcu - pewnie wyrzuciłeś i nie pamiętasz

irroo
2008-09-07, 17:29
No, akurat udało Ci się przytoczyć linka ,w którym ludzie narzekają na Cyfrowy Polsat.

Takie było moje zamierzenie.

rcx
2008-09-07, 19:42
przysięgam że nic takiego do mnie nie przyszło ze jest jakaś podwyżka nie wiem czy wtedy w ogóle rachunek przyszedł.ale to ostałe jeszcze z rodziną.
a czy jeśli zrezygnuję dekoder muszę oddać czy jak to jest?ktoś się po niego zgłosi?

peterpeter
2008-09-07, 19:52
a nie łatwiej jest zadzwonić do BOK , gdzie sprawdzą Twoje konto i wszystko Ci wyjaśnią
jesteś pewnie dwupakietowcem , dla nich jest specjalna promocja :):):)

ewaldus
2008-09-07, 20:40
Była promocja.

Jarosław K.
2008-09-13, 10:57
Ja jednak pozostanę przy swoim zdaniu na ten temat (ja osobiście z tym problemu nie miałem bo nigdy z N nie rezygnowałem, ale czyrając innych takie problemy są)
Jasne, tylko jeżeli stosując Twoją metodę trafisz na listę dłużników to nie dość, że na nowo umowy z n nie podpiszesz, to nie kupisz niczego na raty, nie kupisz telefonu za złotówkę itp.

Lexter
2008-09-13, 12:58
Nie, aby wogóle nie płacić, tylko zrobić celowo zaległości (kontrolowane). A na listę dłużników nie trafiasz odrazu, wątpię abym na nią trafił i zapomniałeś o tym, że po spłaceniu długu jestem z tej listy usunięty.

Jarosław K.
2008-09-13, 14:22
Nie, aby wogóle nie płacić, tylko zrobić celowo zaległości (kontrolowane).
Napisałeś jednak "przestań płacić", a nie "nie zapłać w terminie". Mimo wszystko nie bardzo rozumiem, w jaki sposób miałoby to pomóc w rozstaniu się z n w przyjaźni.

kisielku
2008-09-13, 14:35
Bardzo prosto, jeżeli nie zapłacisz kilku rach. to przyśla ci pismo, że rozwiązują z tobą umowę w trybie natychmiastowym i jeżeli nie zapłacisz za zaległości w ciągu kilku dni kierują sprawę do sądu, więc szybko płacisz! Przynajmniej tak kilka lat wstecz robiła ERA, tylko się ponoć pozmieniało i teraz najpierw ci może wejść komornik na chate!!

Jarosław K.
2008-09-13, 14:39
Bardzo prosto, jeżeli nie zapłacisz kilku rach. to przyśla ci pismo, że rozwiązują z tobą umowę w trybie natychmiastowym i jeżeli nie zapłacisz za zaległości w ciągu kilku dni kierują sprawę do sądu, więc szybko płacisz!

Nie prościej i lepiej po prostu wypowiedzieć umowę?

kisielku
2008-09-13, 14:41
Tak pewnie, że tak, ale:
1) nie czekasz mc
2) gdy jestes zwiazany umową terminową nie płacisz kary*
*PODKREŚLAM to działało 8 lat wstecz, nie wiem jak jest teraz!!

Jarosław K.
2008-09-13, 14:45
1) nie czekasz mc

A ile czekasz, skoro chcesz "nie zapłacić kilku rach"? Przecież aby nie zapłacić kilku rachunków potrzeba kilku miesięcy.

kisielku
2008-09-13, 14:45
Ale nie płacisz KARY UMOWNEJ, bo to oni zrywają umowę!!

Jarosław K.
2008-09-13, 14:47
Ale nie płacisz KARY UMOWNEJ, bo to oni zrywają umowę!!
Jakiej kary? Przecież osoba pytająca ma umowę na czas nieoznaczony.

Lexter
2008-09-13, 17:42
Chodziło mi głównie o to :
- przestaję płacić
- N-ka zrywa ze mną umowę (dostaję pismo o zwrot dekodera i o spłacenie zaległości)
- reguluję zadłużenie i zwracam dekoder (i po kłopocie) najwyżej 2 miesiące, góra 3

Nie muszę pisać wymówienia 3-miesięcznego, które po 2-ch miesiącach okazuje się, że nie zostało przyjęte (bo w piśmie był jakiś drobny błąd), nie muszę pisać kolejnego 3-miesięcznego wymówienia (które też może zostać nieprzyjęte) minimum 5 miesięcy

Chodziło o umowę na czas nieokreślony.

Marak
2008-09-13, 17:48
Chodziło mi głównie o to :
- przestaję płacić
- N-ka zrywa ze mną umowę (dostaję pismo o zwrot dekodera i o spłacenie zaległości)
- reguluję zadłużenie i zwracam dekoder (i po kłopocie) najwyżej 2 miesiące, góra 3

Nie muszę pisać wymówienia 3-miesięcznego, które po 2-ch miesiącach okazuje się, że nie zostało przyjęte (bo w piśmie był jakiś drobny błąd), nie muszę pisać kolejnego 3-miesięcznego wymówienia (które też może zostać nieprzyjęte) minimum 5 miesięcy

Chodziło o umowę na czas nieokreślony.

Jeszcze takiej głupoty nie widziałem, nie wiem jak to łagodniej nazwać.

Lexter
2008-09-13, 18:18
Czy ty znasz jakieś inne słowa poza - głupoty, głupie itp? Chyba nie bardzo

Kilka przykładów z twoich postów- "głupie jak ...... przyznaje. Tak głupie jak Twoje pytanie" , "takich głupich pytan na tym forum sa setki" .

Marak
2008-09-13, 18:28
Do odpowiedniej sytuacji dobiera się odpowiednie słowa, do sytucji powyżej opisanej przez Ciebie głupota pasuje na pewno. Inne słowa znam np: normalnie , z godnie z regulaminem, z honorem, zachowując minimum godności.

ewaldus
2008-09-13, 18:52
Lexter bardzo dobrze to napisał. Ja jak będę zrywał umowę (narazie nie mam zamiaru) zamierzam w taki sposób rozwiązać umowę. Może do tego czasu coś się zmieni. Powinni wysyłać pismo, że rezygnacja jest przyjęta i do dnia ... należy zwrócić dekoder.

nastawiacz
2008-12-07, 20:59
Dzisiaj dzwoniłem do BOK i Pan poinformował mnie, że jeśli nie zapłacę 2 lub trzech rachunków ;tlewizja N rozwiąże ze mną umowę i będę musiał zdac dekoder oraz uregulowac zaległe rachunki , a żadnej kary nie będę płacił . Bo gdybym chciał rozwiązac z nimi umowę przed terminowo to musiałbym zapłacic karę 1250zł.

_michal
2008-12-07, 21:34
????????
to jakiś żart? chyba źle zinterpretowałeś słowa konsultanta

Jarosław K.
2008-12-15, 17:59
????????
to jakiś żart? chyba źle zinterpretowałeś słowa konsultanta
Nie mówiąc już o tym, że różne głupoty konsultanci potrafią opowiadać.

clf
2008-12-15, 20:49
Dzisiaj dzwoniłem do BOK i Pan poinformował mnie, że jeśli nie zapłacę 2 lub trzech rachunków ;tlewizja N rozwiąże ze mną umowę i będę musiał zdac dekoder oraz uregulowac zaległe rachunki , a żadnej kary nie będę płacił . Bo gdybym chciał rozwiązac z nimi umowę przed terminowo to musiałbym zapłacic karę 1250zł.
Byłoby cudownie.... ale zaraz zaraz, w umowie stoi napisane, że możemy zerwać umowę, ale wtedy płacimy kary umowne (udzielone ulgi), ale gdy umowa jest zrywana przez N to nie musimy płacić kary bo to nie my zrywamy....
:papa_t: N

ale chyba nic z tego:
"4. W przypadku wczesniejszego rozwiazania przez Abonenta lub wczesniejszego
rozwiazania z przyczyn okreslonych w Regulaminie, Cenniku, Szczegółowych
Warunkach, Warunkach Promocji, uzasadniajacych wczesniejsze rozwiazanie
a lezacych po stronie Abonenta, Umowy zawartej:
a) na czas oznaczony, gdy z zawarciem Umowy zwiazane było przyznanie
Abonentowi ulgi, ITI Neovision ma prawo zadac od Abonenta, z tytułu
wczesniejszego rozwiazania Umowy, kwoty kary w wysokosci udzielonej
Abonentowi ulgi okreslonej w Cenniku,
b) na podstawie Szczegółowych Warunków, gdy z zawarciem Umowy zwiazane
było przyznanie Abonentowi ulgi, ITI Neovision ma prawo zadac
od Abonenta, z tytułu wczesniejszego rozwiazania Umowy, kwoty kary
w wysokosci udzielonej Abonentowi ulgi okreslonej w Szczegółowych
Warunkach,
c) na Warunkach Promocji, gdy z zawarciem Umowy zwiazane było przyznanie
Abonentowi ulgi, ITI Neovision ma prawo zadac od Abonenta, z tytułu
wczesniejszego rozwiazania Umowy, kwoty kary w wysokosci udzielonej
Abonentowi ulgi okreslonej w Warunkach Promocji."

A co na to moderowa para Jacek i Barbara?

clf
2008-12-16, 15:35
Czy moderatorzy mogą się ustosunkować do powyższego postu?

GDA
2008-12-16, 15:44
A co jest niezrozumiałe dla Ciebie ?

Normalnym jest że jeżeli nie zapłacisz za usługę to umowa zostanie zerwana z Twojej winy a nie z winy "eN" i będą naliczone kary umowne

clf
2008-12-16, 15:58
No bo kolega tu pisał że konsultant mu powiedział że jak oni zerwą to nie płaci kar.

14wojo14
2008-12-16, 16:52
z mojego doswiadczenia powiem ci ze lepiej oplacaj abonament bo nie bedzie cie stac zaplacic wszystkich kosztow ktore ci wylicza, a wylicza troche wiecej niz ci wyniesie abonament za dwa lata ja to juz przerabialem

clf
2008-12-16, 17:02
"Umowę sporządzono na Warunkach Promocji
"Najlepszy film"
na 24 miesiące. W związku z tym opłaty, jakie nalezy uiścić wynoszą
557 złotych:
-ulga z tytułu umowy zawartej na czas oznaczony (zawarta w Cenniku)- 200

-ulga z tytułu obniżonej opłaty aktywacyjnej za dekoder- brak
-ulga z tytułu obniżonej opłaty miesięcznej za pakiet "Hity Filmowe"-
90 zł
-ulga z tytułu okresu promocyjnego (5 pakietów w cenie trzech)-192 zł
- ulga z tytułu korzystania z promocji "Prezent-HBO dla Abonenta"- 75
zł."
Cóż. Z tymi ulgami można się zgodzić, dali darmo to oddawaj. Ale kto daje i odbiera.....:D wiemy jak się nazywa.
Za aktywacje płaciłem 99zł czyli opłaty za dekoder brak.OK.
Ale ulga z "tytułu umowy zawartej na czas określony"? Fakt jest w cenniku, ale nie bardzo rozumiem co to za ulga... Tzn. że za przyjemność podpisania umowy płacimy normalnie 200zł? A ja nie zapłaciłem nic czyli dali mi ulgę 200zł??????? :D Przecież to śmieszne...

irroo
2008-12-16, 17:06
A co myślałeś że Nka to instytucja charytatywna. Podpisujesz umowę to i zobowiązania masz.

clf
2008-12-16, 17:15
A co myślałeś że Nka to instytucja charytatywna. Podpisujesz umowę to i zobowiązania masz.

Człowieku nie pitol mi tu o umowach i zobowiązaniach bo czytam regulamin i umowe i wiem o nich!!!!!!!!!!!!!!!! Czytaj o co mi chodzi:
ulga z tytułu umowy zawartej na czas oznaczony (zawarta w Cenniku)- 200

irroo
2008-12-16, 17:40
Proste udzielono Ci ulgę 200zł.

clf
2008-12-16, 17:53
Proste udzielono Ci ulgę 200zł.

No właśnie. Podpisanie umowy z N to koszt 200zł. Paranoja.:D

Izold
2008-12-17, 10:02
No właśnie. Podpisanie umowy z N to koszt 200zł. Paranoja.:D

clf - czytając Twoje posty można odnieść wrażenie, że cały cennik i regulamin to "paranoja". Podważasz jego sens w większości wątków...pytanie tylko w jakim celu?

GDA
2008-12-17, 10:08
(ciach) pytanie tylko w jakim celu?
Typowy trolling i nic więcej

clf
2008-12-17, 12:26
Typowy trolling i nic więcej

Tak, tak, chwalić dobrze, krytyka=trolling:D
Napisałem że niektóre punkty regulaminu są rażąco niekorzystne dla abonenta, a cennik niekorzystny jeśli chodzi o opłatę 20zł za zmianę abonamentu na niższą.
Ale jeśli nawet moderator nie potrafi czytać ze zrozumieniem, no cóż...
Niestety prawdą też jest że dużo programów w ofercie N jest do bani, nie wasza wina, a ja mam prawo je krytykować.
GDA, jeśli zachęcam ludzi do wizyty w FK, i sam się tam wybieram to też trolling? Jeśli tak to sam jesteś trolem.:spoko:
Mało tego jesteś jedną z kilku osób na forum które zawsze są po stronie N, a wszelkie problemy kwitujesz "czytałeś, podpisałeś". OK, to jest Twoje zdanie i masz do niego prawo, skoro uważasz że podpisując papier oczywiste jest że w 100% jest uczciwy a wszelki postanowienia i opłaty też uzasadnione... ok. Ty swoją postawą nie zmienisz nic, a ja i ludzie którzy się ze mną zgadzają mogą trochę zyskać, np. likwidację nieuczciwej opłaty za zmianę pakietu, postulując o to w FK. Słodź nadal Nce na forum, mnie to nie boli. Możesz uważać moje zachowanie za antyspołeczne... OK masz do tego prawo.

GDA
2008-12-17, 12:36
Tak, tak, chwalić dobrze, krytyka=trolling:D
Nie - ja też krytykuję ale jak jest ku temu podstawa Ty krytykujesz coś na co wyraziłeś zgodę,

jeżeli coś mi się nie podoba i nie zgadzam się z tym (czyt. regulamin) nie "wchodzę w to" nikt ci pistoletu nie przystawiał do skroni to po pierwsze, po drugie bez "eN" można też żyć

yoksa1
2009-10-21, 12:40
witam serdecznie, czytami czyta ale dalej nie wiem, co mogę zrobić aby w jak najmniejszej mierze stracić. chodzi o zerwanie umowy z n, problem polega na tym że mąż wziął n nie doczutając regulaminu i przez oierwszy okres były grosz potem 50 zł następnie 150 na chwile obecna ponad 300 próbujemy sie dowiedzieć dlaczegi i mowią że wynikiem jest kożystanie ze wszystkich pakietów - kmożna z nich zrezygnować lecz co miesiąc z jednego i to chyab listownie=o który wart jest 10 zł i tak chyba do konca umowy nie uda mi się zbić w ten sposób umowy. nastała sytuacja nie do przeskoczenia, jesteśmy bez pieniędzy i w ogóle środków do życia a tu jeszcze ta n za której nie uregulowaliśmy przez ok 3 ostatnie miesiące, przyszła informacja żre mamy do zplaty pona 3000! zł. Proszę o pomoc jak to rozwiącać, jak rozwiązać z nimi calkiem umowe, nie jestem w stanie tego zaplacić i oni też na mnie tracą. Pan na infolinii podpowiedzial żeby zwrcić sie do reklamacji ale co napisac, jakie argumenty aby pomogło!POMOCYYY

Izold
2009-10-21, 12:43
witam serdecznie, czytami czyta ale dalej nie wiem, co mogę zrobić aby w jak najmniejszej mierze stracić. chodzi o zerwanie umowy z n, problem polega na tym że mąż wziął n nie doczutając regulaminu i przez oierwszy okres były grosz potem 50 zł następnie 150 na chwile obecna ponad 300 próbujemy sie dowiedzieć dlaczegi i mowią że wynikiem jest kożystanie ze wszystkich pakietów - kmożna z nich zrezygnować lecz co miesiąc z jednego i to chyab listownie=o który wart jest 10 zł i tak chyba do konca umowy nie uda mi się zbić w ten sposób umowy. nastała sytuacja nie do przeskoczenia, jesteśmy bez pieniędzy i w ogóle środków do życia a tu jeszcze ta n za której nie uregulowaliśmy przez ok 3 ostatnie miesiące, przyszła informacja żre mamy do zplaty pona 3000! zł. Proszę o pomoc jak to rozwiącać, jak rozwiązać z nimi calkiem umowe, nie jestem w stanie tego zaplacić i oni też na mnie tracą. Pan na infolinii podpowiedzial żeby zwrcić sie do reklamacji ale co napisac, jakie argumenty aby pomogło!POMOCYYY

Nie ma w tym momencie limitu jednego pakietu do wyłączenia w miesiącu. Zapraszam do kontaktu z telefonicznym BOK. Konsultant sprawdzi sytuację na koncie i podpowie najbardziej dla Państwa korzystne rozwiązanie.

gucio24
2009-11-14, 15:21
ja mam na 12 miesiecy umowe i po 12 miesiacach nie bede przedluzal juz

kaffka
2009-12-24, 15:08
Witam. Czy w związku z tym iż do oferty dodano nowy kanał (TV4) jest możliwość zerwania umowy bez konsekwencji? Jeśli tak to w jaki sposób (listownie, telefonicznie czy osobiście w punkcie sprzedaży)? Ile czasu jest na zerwanie takiej umowy?

Pozdrawiam :)

tomsaj
2009-12-24, 15:10
Witam. Czy w związku z tym iż do oferty dodano nowy kanał (TV4) jest możliwość zerwania umowy bez konsekwencji? Jeśli tak to w jaki sposób (listownie, telefonicznie czy osobiście w punkcie sprzedaży)? Ile czasu jest na zerwanie takiej umowy?

Napisz list !
Ale do mikołaja http://www.kolobok.us/smiles/standart/laugh2.gif

Elendil
2009-12-24, 15:11
Nie ma......

olo46
2009-12-24, 16:26
Witam. Czy w związku z tym iż do oferty dodano nowy kanał (TV4) jest możliwość zerwania umowy bez konsekwencji?..........

Gratuluję Bożonarodzeniowego poczucia humoru. Można też złożyć zażalenie na swego szefa, że przed świętami wypłacił nam o 300 zł. więcej niż zwykle.

Jarosław K.
2009-12-24, 17:29
Można też złożyć zażalenie na swego szefa, że przed świętami wypłacił nam o 300 zł. więcej niż zwykle.

A wypłacił?

Elendil
2009-12-24, 20:28
A wypłacił?

U mnie tak, talonami Sodexho. Nawet więcej niż 300 :D

dozamet1
2009-12-26, 18:03
a jak jest z wypowiedzeniem umowy?Liczone jest np.26grudnia wysłane FAX to liczy się rezygnacja od tego dnia To czyli jak 3miesiące wypowiedzenia to zakończenie umowy będzie 31marzec ?

GDA
2009-12-26, 21:09
Wypowiedzenie biegnie od nowego pełnego miesiąca, po złożeniu wypowiedzenia - tak więc składasz wypowiedzenie w grudniu to kolejne 3 pełne miesiące (styczeń, luty, marzec) są jeszcze płatne i masz sygnał

_michal
2009-12-28, 15:39

:D :D :D :D :D :D :D :D :D
To się do złotych myśli nadaje

_michal
2009-12-28, 15:42
U mnie tak, talonami Sodexho. Nawet więcej niż 300 :D

u nas dał nam talon do restauracji... naprawdę świetny pomysł.
Co prawda odciągną nam podatek z najbliższej wypłaty, ale nie ma w firmie nikogo, kto z tego powodu zrezygnowałby z roboty...

Jarosław K.
2009-12-28, 16:34
:D :D :D :D :D :D :D :D :D
To się do złotych myśli nadaje

Naprawdę tak bardzo podoba Ci się ten żart?

antyghost
2010-01-01, 19:03
Jak to jest z umową na 24 miesiącę. Czy po 12 można zerwać bez żadnych konsekwencji??

GDA
2010-01-01, 21:19
Możesz ją wypowiedzieć po 12 miesiącach, ale jak "eN" odniesie się do udzielonych ulg to nie wiadomo

dragonneo
2010-01-01, 21:49
Zawarłem z Telewizją N umowe w czerwcu 2008 roku na 24 miesiące ... i mam pytanie czy mogę wypowiedzieć ową umowe z 3 miesięcznym wyprzedzeniem trzy mogę miesiąc przed zakończeniem umowy 2-letniej ??

olo46
2010-01-01, 21:55
Zawarłem z Telewizją N umowe w czerwcu 2008 roku na 24 miesiące ... i mam pytanie czy mogę wypowiedzieć ową umowe z 3 miesięcznym wyprzedzeniem trzy mogę miesiąc przed zakończeniem umowy 2-letniej ??

Jeżeli chcesz zakończyć umowę równo po 24 m-cach to wypowiedzenie na 3 m-ce przed jej końcem musi znajdować się już w rękach "n".

dragonneo
2010-01-01, 21:58
To dokładnie kiedy wysłać to pismo z wypowiedzeniem ?? Bo chcę póżniej podpisać nową umowe z N ...

GDA
2010-01-01, 21:59
Umowę terminową wypowiadamy najpóźniej na 1 miesiąc przed końcem jej obowiązywania,
takie wypowiedzenie już teraz możesz wysłać - że nie chcesz jej kontynuować po okresie jej trwania

dragonneo
2010-01-01, 22:02
Bo lepiej to zawsze podpisać nowa umowe i wziąść recordera niż przedłużać starą bo nic na tym nie skorzystam ... chyba że będzie jakaś fajna promocja....

trusiek
2010-01-02, 17:29
Mam pytanie, jeśli umowa się mi kończy dnia 13.01.2010 wypowiedzenie złożone 13.12.2009, to w dniu 14.01 już mogę iść oddać dekoder? i zostanie mi naliczona opłata za 13 dni użytkowania, czy też również rozwiązanie jest na 31.01.2010r. (tak twierdzi infolinia) jeśli jest tak jak twierdzi infolinia to dlaczego?

tomsaj
2010-01-02, 17:34
Mam pytanie, jeśli umowa się mi kończy dnia 13.01.2010 wypowiedzenie złożone 13.12.2009, to w dniu 14.01 już mogę iść oddać dekoder? i zostanie mi naliczona opłata za 13 dni użytkowania, czy też również rozwiązanie jest na 31.01.2010r. (tak twierdzi infolinia) jeśli jest tak jak twierdzi infolinia to dlaczego?

Tak, bo okres rozliczeniowy jest za cały miesiąc czyli od 01 stycznia do 31 stycznia

trusiek
2010-01-02, 17:37
dzięki,
a jak 26.12 zamówiłem sobie N to mogę ją sobie aktywować 01.02?

tomsaj
2010-01-02, 17:47
dzięki,
a jak 26.12 zamówiłem sobie N to mogę ją sobie aktywować 01.02?

Pewnie możesz, ale za styczeń i tak f-ra przyjdzie. Czas biegnie od momentu podpisania umowy, a nie aktywacji.

trusiek
2010-01-02, 17:50
;/, mówi się trudno, chyba że pogadam z kurierem żeby się nie śpieszył :P:P